Lietuva izraida Krievijas pilsoni, kurš valstī nodzīvoja 35 gadus

LETA
Krievijas pase. Ilustratīvs attēls
Krievijas pase. Ilustratīvs attēls Foto: Shutterstock

Nacionālās drošības apdraudējuma dēļ Lietuva piektdien uz Krieviju izraidīja Krievijas pilsoni Vladimiru Vodo, kurš Lietuvā dzīvojis 35 gadus.

Pirms izraidīšanas viņu aizturēja Viļņā un nakti viņš pavadīja Ārvalstnieku reģistrācijas centrā Pabradē. Tā ir standarta procedūra, kas atbilst ārvalstnieku izraidīšanas no Lietuvas procedūrai.

Piektdien 62 gadus vecais Vodo tika nogādāts Kībartu robežšķērsošanas punktā, kur pēc visu formalitāšu pabeigšanas viņu izraidīja uz Krieviju, informēja Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta preses pārstāvis Ģiedrjus Mišutis.

Vodo Lietuvā dzīvoja 35 gadus. 1993.gadā viņš pirmo reizi saņēma pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Viņa pašreizējā uzturēšanās atļauja bija derīga līdz 2027.gada 24.janvārim.

Migrācijas departaments anulēja viņa uzturēšanās atļauju pēc tam, kad Valsts drošības departaments secināja, ka Vodo apdraud Lietuvas nacionālo drošību.

Izlūkdienests norādīja, ka Krievijas pilsoņa, kurš uzdodas par žurnālistu, uzskati nav lojāli Lietuvai un viņš sociālajos tīklos izplata Krievijas propagandu.

Lietuva ir nolēmusi, ka pēc kriminālprocesa pabeigšanas, izraidīs arī bijušo propadomju organizācijas "Jedinstvo" ("Vienotība") līderi, Krievijas pilsoni Valēriju Ivanovu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu