Rīgā sākas siltumtīklu drošības pārbaudes. Aicina ziņot par zaļganas krāsas ūdeni

LETA
Ūdens krāns. Ilustratīvs attēls
Ūdens krāns. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Šodien Rīgā sāksies siltumtīklu drošības pārbaudes, informēja uzņēmumā "Rīgas siltums".

Šodien hidrauliskā pārbaude notiks Bolderājā, 5.jūnijā - Vecmīlgrāvī, 26.jūnijā - Imantā un Zasulaukā, bet 16.jūlijā - Ziepniekkalnā.

Daugavas labā krasta siltumtīklos hidrauliskā pārbaude notiks 4.jūlijā.

Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs, kura temperatūra vasaras mēnešos var sasniegt + 75 grādus, pirms hidrauliskās pārbaudes tas tiek atdzesēts un siltumnesēja temperatūra ir zem + 45 grādiem.

Līdz ar to daļai klientu karstā ūdens temperatūra var pazemināties jau iepriekšējās dienas vakarā.

Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti, jo siltumnesēja spiediens tajos sasniedz no 10 līdz 16 atmosfērām.

Pārbaudes ir nepieciešamas, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību. Tā tiek atklāti bojājumi siltumtīklos, samazinot izskalojumu iespējamību, kā arī novērš riskus iedzīvotājiem ziemas mēnešos palikt bez apkures un karstā ūdens.

Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīklu bojājuma vietā iespējama zaļganas krāsas ūdens noplūde, kas iekrāsots ar pārtikas krāsvielu, kas nav dzīvībai un videi kaitīgs.

Redzot zaļganas krāsas ūdens noplūdes, uzņēmums lūdz ziņot uz klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 0000 90.

AS "Rīgas siltums" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.septembrim, pēc provizoriskiem datiem bija 442 miljoni eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā. Savukārt kompānijas peļņa bija 1,8 miljoni eiro, kas ir par 15% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu