Francijas amatpersona paziņo, ka G7 līderi vienojas līdz gada beigām piešķirt Ukrainai 50 miljardus dolāru (1)

LETA
Francijas ekonomikas ministrs G7 samitā Itālijā.
Francijas ekonomikas ministrs G7 samitā Itālijā. Foto: AFP/SCANPIX

G7 grupas valstu līderi vienojušies līdz gada beigām piešķirt Ukrainai 50 miljardus ASV dolāru, izmantojot iesaldētos Krievijas aktīvus, 12. jūnijā paziņoja Francija.

"Mums ir vienošanās," paziņoja G7 grupas prezidējošās valsts Francijas amatpersona. Ceturtdien Itālijā notiks G7 samits, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta Ukrainas atbalstam.

G7 līderu iecere bija vienošanās par to, ka peļņa, kas gūta no procentiem par iesaldētajiem Krievijas centrālās bankas aktīviem 300 miljardu eiro apmērā, tiks izmantota, lai palīdzētu Kijivai, izmantojot šo peļņu kā nodrošinājumu aizdevumam līdz 50 miljardiem ASV dolāru.

ASV prezidentam Džo Baidenam ceturtdien G7 samita laikā Itālijā paredzēta tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

"Sākotnēji tā bija amerikāņu iniciatīva," sacīja Francijas amatpersona, piebilstot, ka teorētiski aizdevums Ukrainai tiktu atmaksāts ar "ieņēmumiem no iesaldētajiem Krievijas aktīviem". "Taču, ja tādu vai citādu iemeslu dēļ Krievijas aktīvi tiks atsaldēti vai ieņēmumi no Krievijas aktīviem nebūs pietiekami, lai finansētu aizdevumu, tad mums būs jāapsver, kā sadalīt" aizdevuma slogu, sacīja amatpersona.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu