Identificēts ukraiņu karavīrs, kuram okupanti Doneckā nocirta galvu

Foto: @Ameliefrei/"X"

Ukrainas likumsargi identificējuši sagūstīto Ukrainas karavīru, kuram Krievijas karavīri nocirta galvu, vēsta "Ukrinform".

Par to savā "Facebook" lapā paziņojis Ukrainas ģenerālprokurors Andrijs Kostins. 

"Runājot par Ukrainas aizstāvja brutālās slepkavības izmeklēšanu Doņeckas apgabalā izmeklēšanu – kritušais karavīrs ir identificēts. Šobrīd mēs nevaram nosaukt viņa vārdu, jo gaidām galīgo apstiprinājumu," norādīja ģenerālprokurors. 

Ģenerālprokurors norādīja, ka arī identificēti par ukraiņu karavīra nogalināšanu atbildīgie krievu komandieri. 

Jau ziņots, ka kara noziegums fiksēts Doneckas apgabala Volnovahas rajonā. 

"Esam saņēmuši informāciju, ka vadība vienai no Krievijas okupācijas karaspēka daļām Donbasa Volnovahas rajonā devusi rīkojumu neņemt gūstā ukraiņu karavīrus, bet nogalināt viņus ar necilvēcīgu nežēlību - nocērtot galvu. Doneckas apgabalā tika fiksēts ukraiņu aizstāvja galvas nociršanas fakts," pavēstīja Kostins.

Veicot izlūkošanu no gaisa vienā no kaujas pozīcijām Doneckas apgabalā, Ukrainas militārpersonas atrada bojātu Ukrainas Aizsardzības spēku bruņumašīnu. Tajā atradās nogriezta ukraiņu karavīra galva.

"Tas ir briesmīgs barbarisms, kam nav vietas 21.gadsimtā. Un tas ir vēl viens pierādījums tam, ka agresora pastrādātie kara noziegumi nav atsevišķi gadījumi, bet gan plānota Krievijas režīma stratēģija. Šie noziedzīgie rīkojumi tika doti okupācijas karaspēka bataljonu un rotu vadības līmenī," uzsvēra Kostins.

Ģenerālprokurors sacīja, ka šie noziegumi nepaliks nesodīti, un aicināja visu civilizēto pasauli izolēt un sodīt teroristisko valsti.

Tiek veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Tiek pārbaudīta konkrētu Krievijas militārpersonu iesaistīšanās šī nozieguma izdarīšanā, paziņoja Kostins.

Ģenerālprokurora paziņojumā uzsvērts, ka šis noziegums ir rupjš starptautisko tiesību pārkāpums.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu