Budanovs stāsta, kāda situācija ir Ukrainas frontē

Apollo.lv
Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Kirilo Budanovs
Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Kirilo Budanovs Foto: VALENTYN OGIRENKO / REUTERS

Ukrainas militārā izlūkdienesta vadītājs Kirils Budanovs sacīja, ka situācija frontē šobrīd ir diezgan sarežģīta. Pēc viņa domām, tāda tā saglabāsies vismaz mēnesi, vēsta UNIAN.

"Labā ziņa ir tā, ka Armagedona nebūs. Sliktā ziņa ir tā, ka situācija ir diezgan sarežģīta. Tā tāda tā paliks vismaz mēnesi, un vieglāka tā nekļūs," viņš teica intervijā laikrakstam "The Philadelphia Inquirer".

Ir zināms, ka Krievija kopš pilna mēroga kara sākuma cenšas pārņemt kontroli pār visu Donbasa austrumu daļu, taču Budanovs sacīja, ka Ukraina darīs visu iespējamo, lai to novērstu.

"Mēs darīsim visu iespējamo, lai to novērstu un mazinātu Krievijas panākumus," uzsvēra Ukrainas izlūkdienesta vadītājs.

Budanovam arī jautāja, vai Ukraina spēs noturēt Časivjaru, taču viņš atturējās atbildēt.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 534 360 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1270 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 8019 tankus, 15 398 bruņutransportierus, 14 195 lielgabalus un mīnmetējus, 1108 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 863 zenītartilērijas iekārtas, 359 lidmašīnas, 326 helikopterus, 11 355 bezpilota lidaparātus, 2321 spārnoto raķeti, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 19 248 automobiļus un autocisternas, kā arī 2377 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu