«Olympiacos» atspēlējas no -19 un pārspēj CSKA Eirolīgas finālā

Par ULEB Eirolīgas šīs sezonas čempioniem svētdienas vakarā kļuva Pireju «Olympiacos» komandas basketbolisti.

Finālčetrinieka turnīra finālmačā «Olympiacos» ar 62:61 pārspēja galvenos favorītus Maskavas CSKA.

Uzvarētāju labā 18 punktus guva Kostas Papanikolau, 15 punktus sakrāja Vasilis Spanulis, bet 12 punktus pievienoja Georgios Printezis. CSKA rindās ar 15 punktiem izcēlās Milošs Teodosičs, bet 12 punktus guva Andrejs Kiriļenko.

Jau pēc pirmā puslaika CSKA komanda bija ieguvusi 14 punktu pārsvaru (34:20), bet trešās ceturtdaļas izskaņā Krievijas čempioniem bija pat +19 (53:34). Tomēr jau ceturtdaļas beigās «Olympiacos» sāka atspēlēšanos, bet pēdējās ceturtdaļas sākumā Grieķijas klubs guva astoņus bezatbildes punktus un pietuvojās līdz 48:53.

Neilgi pēc tam «Olympiacos» «pievilka» līdz trīs punktu deficītam (52:55), bet pēdējā minūte sākās, rezultātam esot 60:58 CSKA labā. Uz Teodosiča precīzo soda metienu Papanikolau atbildēja ar diviem (62:61), bet pēc diviem neprecīziem Šiškauska soda metieniem 0,7 sekundes līdz mača beigām uzvaru «Olympiacos» komandai izrāva Printezis.

Trešo vietu izcīnīja Barselonas «Regal» komanda, kas ar 74:69 pārspēja Atēnu «Panathinaikos» basketbolistus.

Uzvarētāju labā 21 punktu guva brazīlietis Marselinju, 13 punktus pievienoja Džo Ingless, bet 12 punkti bija S.Dž. Vollesa kontā. «Panathinaikos» rindās ar 17 punktiem izcēlās Dimitris Diamantidis, bet 13 punktus sakrāja Aleksandars Maričs.