Sekss un intelekts

Vīrieši, kuru darbadiena ilgst «no deviņiem līdz pieciem», ar seksu nodarbojas vidēji 48 reizes gadā.

FOTO: Baiba Aprāne/Apollo

Žurnāls «American Demographics» publicējis rezultātus, ko savā pētījumā ieguvusi zinātnieku grupa, aptaujājot vairāk nekā 10 000 pieaugušo un atklājot ciešu saistību starp dzimumtieksmi un intelektuālās attīstības līmeni.

Pētnieki nonākuši pie secinājuma: jo kāds cilvēks gudrāks, jo retāk nodarbojas ar seksu vai arī jo retāk izjūt vēlmi nodarboties ar seksu. Intelektuāļi ar zinātnisko grādu mīlas priekiem nododas vidēji 52 reizes gadā, augstskolu beidzēji bez zinātniskā grāda — 61 reizi, bet vidusskolu beidzēji — 59 reizes gadā.

Vīrieši, kuru darbadiena ilgst «no deviņiem līdz pieciem», ar seksu nodarbojas vidēji 48 reizes gadā, turpretī vīrieši, kuri strādā vairāk nekā 60 stundas nedēļā, mīlējas 82 reizes gadā; tas acīmredzot izskaidrojams ar paaugstināto testosterona līmeni viņu organismā, kas veicina gan darbaspējas, gan dzimumtieksmi.

Cilvēki, kuri dod priekšroku džeza mūzikai, dzimumdzīvei nododas intensīvāk nekā tie, kam patīk popmūzika, un klasiskās mūzikas cienītāji ar seksu nodarbojas visretāk.

Sieviete vismierīgāk var justies kopā ar ķīniešu vīrieti, kas aizraujas ar klasisko mūziku un strādā uz pusslodzi, bet viņai vajadzētu piesargāties no darbaprieka apsēstiem džeza pianistiem.

Vīrieši testosterona pieplūdumu organismā izjūt 5–7 reizes dienā, un visaugstākais testosterona līmenis — gandrīz divreiz augstāks nekā jebkurā citā diennakts laikā — ir ap saullēktu, proti, tieši tad, kad medniekam jāatstāj māja, lai dotos medībās. Vakaros, kad vīrietis pārnāk mājās un apsēžas pie ugunskura, viņa testosterona līmenis ir vidēji par 30% zemāks.

«Reiz es pamodos pulksten sešos no rīta tāpēc, ka sieva bija iebakstījusi man mugurā ar slotas kātu,» pēc vienas no mūsu lekcijām mums pastāstīja kāds vīrietis. «Kad es jautāju, kas viņai lēcies, viņa atcirta: «Tev pašam vienreiz derēja pamēģināt šo sajūtu!»»

Uz augšu