Sestdien sākas bērnu kino festivāls «Berimora kino»

FOTO: publicitātes foto

Sestdien , 4. aprīlī kinoteātra «Rīga» Mazajā zālē tiks atklāts 8. Rīgas Starptautiskais Bērnu filmu festivāls «Berimora kino». Par Atklāšanas filmu izvēlēts somu mūzikls visai ģimenei «Bundzinieks Rikijs».

«Berimora kino»  norisināsies skolēnu brīvlaikā no 4. līdz 12. aprīlim kinoteātrī «Rīga» un 10. un 11. aprīlī arī kinoteātrī «Parex Plaza».

Kopumā festivālā paredzēts izrādīt 19 filmu, kas ir līdz šim lielākais «Berimora kino» ietvaros piedāvātais filmu skaits.

Biļetes cena kinoteātrī «Rīga» (izņemot Atklāšanas un Noslēguma ceremonijas) ir 1.50 Ls.

Filmas galvenais varonis ir desmitgadīgais Rikijs, kurš radis caurām dienām sist bungas. Rikijs dzīvo pie tantes Serēnas, kura sapņo par draudzību ar kaimiņu Lenartu un kurai nav nekas iebilstams pret Rikija bungu spēli. Visa puiša dzīve sagriežas kājām gaisā brīdī, kad tante Serēna salauž kāju un palīgā veikt mājas soli ierodas viņas māsīca Fanija – aizdomīga kundzīte ar niknu skatienu, kura pie tam pārvietojas ar motociklu. Pats trakākais, ka viņa ienīst bungas un perina ļaunus plānus attiecībā pret Lenartu. Par laimi, dzīvojamajā mājā tikko kā ievākusies meitene Nellija. Viņa ar Rikiju kopīgiem spēkiem mēģina cīnīties pret Fanijas ļaunajiem plāniem.
Uz festivāla atklāšanu, kas paredzēta sestdien plkst. 18:18 iespējams nopirkt arī biļetes. Biļetes cena uz Atklāšanas pasākumu 2 Ls.

Tomēr ieslīgt bērnu filmu karuselī iespējams arī pirms festivāla oficiālās atklāšanas, jo plkst. 13:00 kinoteātra «Rīga» Mazajā zālē tiks demonstrēta komēdija pusaudžiem «Kā pārciest pašai sevi?»

14gadīgajai Rozai, kurai jau tāpat nav svešas dažādas pusaudžu problēmas, visu vēl vairāk sarežģī jaunie apstākļi - kopā ar mammu viņa pārceļas pie jaunā patēva uz citu pilsētu un sāk iet jaunā skolā. Skolasbiedri itin nemaz nav draudzīgi. Lai sevi iedrošinātu Roza sevi iztēlojas kā daudz interesantāku, drosmīgāku un atraktīvāku, un iedomāto tēlu nosauc par Rūzu. Rūzas iedvesmota viņa nokrāso matus spilgti sarkanus, uzpūš grafiti uz skolas sienas, un nemitīgi iekuļas nepatikšanās. «Kā pārciest pašai sevi?» ir komēdija, kuras komiskās situācijas meklējamas pusaudžu ikdienas notikumos un pārpratumos. Filma patiks pamatskolas vecuma bērniem. Kāds varbūt saskatīs sevi, cits labāko draugu un problēmas, kas šķiet tik pazīstamas un neatstājas ne dienu. Košumu filmai piešķir pasakainie un komiskie ceļojumi pa Rozas sapņu un fantāziju pasauli. Sulīgs un svaigs mēģinājums atainot cīņu ar neveiklo tīni, kas slēpjas katrā no mums.

Filmu ieteicams skatīties no 12 gadu vecuma.

Uz augšu