Saeima šodien lems par ministru iecelšanu amatā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Koalīcijas partijas vienojušās šodien Saeimas darba kārtībā iekļaut lēmumprojektu par veselības ministra amata kandidāta Didža Gavara un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amata kandidātes Dagnijas Staķes (ZZS) iecelšanu amatā, žurnālistus informēja partijas «Jaunais laiks» (JL) priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Plānots, ka balsojums par ministriem notiks to iesniegšanas secībā un pirmais balsojums būs par Staķi.

Visas koalīcijas partijas trešdien apliecinājušas atbalstu izvirzītajiem ministru amata kandidātiem, un, pēc koalīcijas aprēķiniem, rīt ministru iecelšanai amatā vajadzētu būt vienas balss pārsvaram. Koalīcijai rīt būs 48, bet opozīcijai 47 balsis.

Jau ziņots, ka Saeimā pārstāvētās opozīcijas partijas nolēmušas rīt balsot pret Gavara un Staķes (ZZS) ievēlēšanu ministru amatos.

Kā žurnālistus informēja Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs Andris Šķēle, veselības ministra amata kandidāts Gavars ir entuziasts un cienījams cilvēks, taču partijai pēc tikšanās radies iespaids, «ka aiz viņa platās muguras premjers vēlas noslēpties, jo Gavars nav saņēmis nevienu pozitīvu indikāciju veselības budžeta palielināšanai».

TP balsos arī pret Staķes ievēlēšanu ministres amatā, jo viņa pārstāv politisko spēku, kurš ir pret teritoriālo reformu. «Mūsu nostāja ir - mazāk valdības, vairāk pašvaldības, un šādu nostāju no Staķes mēs nesagaidījām,» sacīja Šķēle.

Pret abiem ministru amata kandidātiem balsos arī lielākā opozīcijas partija «Saskaņas centrs» (SC). Frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins žurnālistiem sacīja, ka nenopietna esot koalīcijas nostāja neiepazīstināt opozīciju ar ministru amata kandidātiem. «Koalīcija uzvedas nepieklājīgi un nenopietni. Mūs neviens nav uzrunājis, un nav arī neviena dokumenta,» sacīja Agešins.

Pret ministru iecelšanu amatā būs arī politiskās apvienības «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» Saeimas frakcijas deputāti, kuri uzskata, ka nav nepieciešama atsevišķa Veselības ministrija, bet gan tā būtu jāapvieno ar Labklājības ministriju.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) ir pārliecināts par Saeimas vairākuma atbalstu veselības ministra amatam virzītajam Gavaram un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amata kandidātei Saeimas deputātei Staķei (ZZS).

Pēc šodienas valdības sēdes premjers žurnālistiem vairākkārt uzsvēra: «Domāju, ka izdosies nodrošināt Saeimas vairākuma atbalstu.»

Uz augšu