PLL prasa skaidrot Sudānā nolaupīto pilsoņu atbrīvošanas apstākļus

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Partiju apvienības «Par Labu Latviju» (PLL) parlamenta deputāti pirmdien Saeimas Prezidijam iesnieguši pieprasījumu ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim (V) skaidrot Ārlietu ministrijas rīcību saistībā ar Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanu, informē PLL pārstāve Sarmīte Kolāte.

Publiski izskanējuši pretrunīgi viedokļi Latvijas pilsoņu atbrīvošanu, norāda PLL.

Ārlietu ministrijas oficiālie paziņojumi vēsta, ka ķīlnieki atbrīvoti vērienīgā operācijā, taču medijos izskanējusi informācija, kas liecina, ka Latvijas pilsoņiem par savu dzīvību bija jācīnās pašiem un nekādas atbrīvošanas operācijas nav bijis.

Ja taisnība medijos izskanējušajai informācijai, ka ķīlnieki no gūsta izbēguši pašu spēkiem, ir jāuzdod jautājums, vai Latvijas ārlietu ministra mundiera cienīgi ir organizēt sabiedrisko attiecību kampaņu uz citu cilvēku nelaimju rēķina, - tā PLL.

PLL uzskata, ka sabiedrībai ir tiesības dzirdēt patiesību nevis Kristovska stila melus.

Ja ķīlnieki no gūsta izkļuvuši pašu spēkiem, tad ministra rīcība - slēpjot patiesību un sagrozot informāciju - ir vērtējama kā necieņa pret Latvijas sabiedrību un jo īpaši Sudānā nolaupītajiem Latvijas pilsoņiem.

Uz augšu