Portāls: «Dienu» patiesībā nopirka Šlesers, Šķēle un Lembergs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Laikraksta «Diena» patiesie īpašnieki jau vismaz brīdī, kad par tā kontrolpaketes īpašnieku 2010. gada vasarā formāli kļuva Viesturs Koziols, patiesībā bija trīs latviešu oligarhi Ainārs Šlesers, Andris Šķēle un Aivars Lembergs, liecina pierādījumi, kurus tā dēvētās «oligarhu lietas» izmeklēšanas gaitā ieguvis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), raksta portāls «Pietiek.com».

Pēc portāla rīcībā esošās informācijas, laikraksta «Diena» pirkšanas darījums realizēts caur SIA «Rīgas tirdzniecības osta» (RTO), kas, kā ir pārliecināti izmeklētāji, caur starpniekfirmām slēpti pieder Šleseram, Šķēlem un Lembergam. KNAB redzeslokā laikraksta «Diena» pirkums nonācis, izmeklējot trīs oligarhu patiesās īpašumtiesības citos uzņēmumos, arī SIA «RTO». Visu trīs oligarhu slēptās īpašumtiesības šajā uzņēmumā vismaz daļēji atšifrē, kādā veidā noticis «Dienas» pirkšanas darījums.

No tā dēvētās «oligarhu lietas» izmeklēšanā iegūtajiem pierādījumiem izriet, ka laikraksta «Diena» daļas starp trim oligarhiem sadalījušās šādās proporcijās: 36% Šleseram, 24% Šķēlem un 20% Lembergam, bet vēl 20% - caur SIA «RTO» tā valdes priekšsēdētājam un līdzīpašniekam Ralfam Kļaviņam.

Sākotnēji, slēdzot slēpto darījumu par laikraksta «Diena» iegādi, starp trim oligarhiem mutiski apspriests plāns to apvienot ar Lemberga ietekmē esošo laikrakstu «Neatkarīgā». Tomēr, kā secināms no izmeklēšanas materiāliem «oligarhu lietā», vēlāk Lembergs šai idejai pretojies un, ņemot vērā laikraksta «Diena» lielos zaudējumus, rosinājis to likvidēt vai pārdot.

Tāpat no Šlesera noklausītajām sarunām ar Koziolu izriet, ka 2010. gada oktobrī sāktas sarunas ar Lembergu par iespēju pārējiem laikraksta slēptajiem īpašniekiem atpirkt viņam slēpti piederošos 20%, bet šie plāni nav realizējušies. Par Lemberga ietekmi laikrakstā «Diena» vēl pašlaik liecina par «viņa cilvēku» uzskatītā kādreizējā a/s «Ventspils naftas» valdes locekļa Normunda Staņēviča atrašanās SIA «Dienas mediji» valdē un a/s «Diena» valdē.

Uz augšu