Piektdien Mālpils novadā izsludināta sēru diena

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Piektdien, 21.oktobrī, Mālpils novadā būs sēru diena, aģentūrai LETA pastāstīja Mālpils novada domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs.

Iespējams, šajā dienā Mālpils kapsētā tiks apglabāti divi no kopumā pieciem cilvēkiem, kas gāja bojā nedēļas nogalē, daļēji sabrūkot trīsstāvu ķieģeļu ēkai.

Kā novada domes priekšsēdētājs uzzinājis no bojā gājušo tuviniekiem, pārējie bojāgājušie tiks apglabāti citviet, ārpus Mālpils novada.

LETA jau ziņoja, ka naktī uz 16.oktobri Mālpils novada Upmalās sagruva trīsstāvu ķieģeļu dzīvojamās mājas daļa.

Pārmeklējot ēkas drupas, ugunsdzēsēji-glābēji 16.oktobra rīta pusē atrada piecu bojāgājušu cilvēku mirstīgās atliekas. Starp bojāgājušajiem ir divi 52 un 62 gadus veci vīrieši, kā arī 48, 57 un 79 gadus vecas sievietes. Savukārt vēl septiņi cilvēki nelaimē cietuši un ar dažādām traumām nogādāti slimnīcā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta komunikācijas speciāliste Laura Ševčenko aģentūrai LETA pastāstīja, ka starp cietušajiem ir gados vecāki cilvēki, kā arī divas meitenītes. Kopumā cietuši astoņi cilvēki, bet kāda 78 gadus veca kundze pēc palīdzības sniegšanas no hospitalizācijas atteikusies.

Mājā kopumā ir 18 dzīvokļi, no tiem seši ir sagrauti.

Izsaukumu uz Upmalām VUGD saņēmis plkst.2.51. Lai gan vēl nav skaidri zināmi iemesli, kādēļ ēka sabrukusi, visticamākā versija ir tāda, ka vienā no dzīvokļiem naktī notikusi gāzes noplūde, bet pēc tam - eksplozija, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Mālpils novada domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs.

Uz augšu