Šlesers: Amerika partija un SC var veikt vēsturisku misiju

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Andra Amerika partijai «Gods kalpot Rīgai», kurā darbojas vairāki līdzšinējie LPP/LC biedri, un tās sadarbības partnerim Rīgas domē «Saskaņas centram» ir vēsturiska misija - parādīt, kā latvieši un krievi var sadarboties bez savstarpējiem skandāliem un bez nacionālām problēmām, intervijā aģentūrai LETA izteicās bijušais partijas LPP/LC priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.

Partija «Gods kalpot Rīgai» ir veidota kā Rīgas partija, un, pēc Šlesera domām, tas ir apsveicami, jo «viena liela partija Rīgai var noderēt».

Referendums par krievu valodas statusu sašķēla sabiedrību, uzskata Šlesers. Viņš pats ir gājis uz referendumu un balsojis pret.

Pēc Šlesera domām, bijušās LPP/LC, tagad «Gods kalpot Rīgai» un SC sadarbība Rīgas domē, risinot saimnieciskus jautājumus rīdzinieku labā, esot paraugs sabiedrības integrācijai. Galvaspilsētas pašvaldībā krievi un latvieši esot apvienojušies, lai kopā strādātu.

«Nekāda sabiedrības konsolidācija nevar notikt, tikai kopā aizejot uz teātri vai koncertu,» uzskata Šlesers, «ir kopā jāstrādā - pašvaldībā, valdībā, sestdienas talkā. Uz to Latvijai ir jāiet, bet apzinoties, ka latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda. Alternatīvas, ka cittautiešus var asimilēt vai izsūtīt no valsts, nav. Normālā, demokrātiskā sabiedrībā, sevišķi Eiropas Savienībā, nekas tamlīdzīgs notikt nevar.»

Pēc Šlesera domām, labāk ir censties sadzīvot ar cittautiešiem, kuri Latvijā ir dzīvojuši gadu desmitiem un simtiem, nekā ievest Latvijā, piemēram, bēgļus no Ziemeļāfrikas, kuri pārpludina Eiropu. Izvairīties no tā Latvija nevarēs, bet citas ticības cilvēku masveida ieplūšana Latviju var padarīt savādāku un radīt lielas problēmas, uzskata Šlesers.

Uz augšu