Labvēlīgu laika apstākļu gadījumā, Priekuļos varēs sākt distanču slēpošanu

FOTO: Evija Trifanova/Scanpix

Distanču slēpošanai sagatavota trase slēpošanas-biatlona kompleksā «Priekuļi», taču pašlaik laika apstākļu dēļ to nevar izmantot, aģentūrai LETA pastāstīja Cēsu Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gunārs Dumbris.

29. novembra vakarā tika «piespiesta» dabīgā sniega sega 2,6 kilometrus garajā trasē. Šīs dienas rīts ir atnācis ar lietu, kas neļauj trasei piesalt.

Kā pastāstīja Dumbris, pašlaik trasē vēlams neslēpot, līdz mitēsies lietus un sniega sega izsals. Gaisa temperatūra pašlaik nav tik zema, lai būtu iespējams pūst mākslīgo sniegu, tāpēc trase, kurā pieejams arī apgaismojums, pašlaik klāta tikai ar dabīgo sniegu.

Cēsīs pašlaik līstot lietus, tādēļ nav pilnīgas pārliecības, ka rīt trasē slēpošana būs iespējama. Sniega sega pašlaik nav tik bieza, lai noturētos gadījumā, ja līst lietus.

Ja šajā naktī Cēsu apkārtnē snigs sniegs, no rīta to būs iespējams pieblietēt un trasi būs iespējams atvērt slēpotājiem.

Kā pastāstīja Dumbris, gaisa temperatūrai vēl jākrītas, lai trasē būtu iespējams sapūst mākslīgo sniegu, kuram lietus nekaitēs un pa kuru varēs slēpot visu ziemu.

Uz augšu