«Mercedes-Benz G63 AMG» ar 6x6 piedziņu

FOTO: Publicitātes foto

Vācijas premium automašīnu ražotājs «Mercedes-Benz» ir nolēmis iepriecināt civiliedzīvotājus ar jaunu modeli, kurš sākotnēji tika radīts militārajām vajadzībām.

Jaunais apvidus auto ar sešu riteņu piedziņu ir balstīts uz G-klases automobili un tika izveidots Austrijas militārajām vajadzībām 2011.gadā. Saskaņā ar ārvalstu medijos ziņoto, uzņēmuma vadība par militāro G-klases apvidus auto saņēma gana lielu interesi no civilā sektora, kas arī deva zaļo gaismu civilās versijas izstrādei.

Civilā versija tiks ne tikai pie jaudīgāka dzinēja, bet arī krietni augstvērtīgāka aprīkojuma, kas pieejams standarta G63 klasei. Militārā versija ir aprīkota ar G320 CDI dzinēju, savukārt civilā versija tiks pie krietni jaudīgāka 5,5 litru biturbo V8 motora, kurš attīsta 544 zirgspēku jaudu un 760 ņūtonmetru lielu griezes momentu. Ņemot vērā, ka automašīnas masa ir 3,7 tonnas labi vien ir, ka civilā versija tiek pie jaudīgāka dzinēja.

Jaunais «Mercedes-Benz G63 AMG 6x6» tiks aprīkots ar septiņu pakāpju automātisko kārbu un «pazeminātajiem robiem».

«Mercedes-Benz» paredz, ka gadā izdosies pārdot no 20 līdz 30 šādus auto. Lai gan precīza cena vēl netiek minēta uzņēmuma pārstāvis norādīja, ka tā varētu svārstīties ap 350 000 eiro. Automašīna dīleru salonos nonāks šī gada oktobrī.

Uz augšu