T 27.01.2021.

Foto: Rīgu pārņēmuši teju 22 tūkstoši skrējēju

FOTO: Apollo

19.maijā Rīgas centru pārņēmuši sportiski noskaņoti cilvēki un viņu līdzjutēji, jo ticis dots starts «Nordea Rīgas maratonam» kā arī pārējām distancēm. Šis ievērojamais notikums pulcējis 22 000 skrējēju no vairāk nekā 60 valstīm. 

«Nordea Rīgas maratons» pēdējo gadu laikā ir kļuvis ne tikai par Baltijas valstu, bet arī par vienu no retajiem Ziemeļ un Austrum-Eiropas skriešanas un veselīga dzīvesveida notikumiem, kas kopā pulcē vairāk nekā 20 tūkstošus skriet gribētāju. Šogad skrējienos dalību pieteikuši jau vairāk nekā 21 000 dalībnieku no vairāk nekā 60 pasaules valstīm.

Lielāko popularitātes pieaugumu 2013.gadā piedzīvojusi 10km distance, kurā kopumā piedalās vairāk nekā 4700 skrējēju. Arī maratona un pusmaratona distanču dalībnieku skaitam vērojams būtisks pieaugums - abās garajās distancēs kopā startējuši ap 4500 skrējēju. Vidējo un garo distanču izaugsme nebūtu iespējama bez 5km distances, kas katru gadu pulcē tūkstošiem veselīga dzīvesveida cienītājus, iesācējus, kuriem skriešana pēc pamēģināšanas kļūst par dzīvesveidu. Arī 2013.gadā 5km distance ir vispopulārākā, pulcējot vairāk nekā 12 000 dalībnieku.

Rīgā šogad ieradies kupls skaits augstākā līmeņa, t.sk. Bronzas, Sudraba un Zelta līmeņa IAAF (Starptautiskā vieglatlētikas federācija) kvalifikācijas elites maratonistu no tādām skriešanas lielvalstīm kā Kenija, Etiopija, Eritreja, Maroka, Krievija un Uganda.

No Latvijas Nordea Rīgas maratona pusmaratona distancē ar laimīgo «7» numuru startējusi spožākā Latvijas gargabalniece Jeļena Prokopčuka. Pusmaratona distancē cīnās arī Dace Lina, Olimpisko spēļu dalībniece.

Redaktors iesaka