Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Masveidā izpērk Eiropas plūdos cietušās automašīnas

FOTO: Reuters/Scanpix

Uz Polijas un Ukrainas robežas ir izveidojušās garas rindas, kurās stāv tukši automašīnu treileri. Ārvalstu mediji vēsta, ka uz plūdos cietušajām valstīm dodas bojāto automašīnu uzpircēji no Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas.

Līdzīga situācija izveidojās 2002.gadā, kad no plūdos skartajām teritorijām Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas tirgū nonāca vairāki tūkstoši automašīnu «slīkoņi».

Ukrainas laikraksts «Sevodņa» vēsta, ka pārsvarā pēc applūdušajām automašīnām dodas uz Austriju, Čehiju un Vāciju. «Zem ūdens pabijis «Lexus» tagad tiek tirgots par dažiem tūkstošiem eiro. Aizvedīsim uz Ukrainu un tur to varēs pārdot par ievērojami lielāku summu,» stāsta automašīnu treilera šoferis Aleksandrs.

Autokluba «LAMB» un Latvijas Lietoto automašīnu tirgotāju asociācijas (LLATA) eksperti neizslēdz iespēju, ka Eiropas plūdos bojātās automašīnas varētu nonākt arī pašmāju tirgū.

Eksperti pircējiem šajā laikā iesaka būt piesardzīgiem, it īpaši, ja par automašīnu tiek prasīta neatbilstoši zema cena. Pirms automobiļa pirkšanas būtu nepieciešams veikt tehnisko diagnostiku, ja iespējams Ceļu satiksmes drošības direkcijā, vai kādā uzticamā autoservisā. Pats fakts, ka auto ir no Vācijas vēl neliecina, ka tas ir bojāts, tomēr šobrīd pastāv zināms risks.

Īpaša uzmanība būtu jāpievērš tieši BMW markas automašīnām, kuras Vācijā ir pietiekoši lielā daudzumā un popularitātes ziņā ierindojas topa augšgalā.