T, 29.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo naidīgāko valsti pasaulē

Apollo.lv
Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo naidīgāko valsti pasaulē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: tinou bao, CC BY-SA 2.0

Krievijas iedzīvotāji uzskata, ka pret Krieviju visnaidīgāk noskaņotās valstis ir ASV, Gruzija, Latvija, Lietuva un Igaunija, liecina Levadas centra veiktās aptaujas rezultāti.

38% aptaujāto Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka Krievijai visnaidīgākā ir ASV, 33% par tādu uzskata Gruziju.

Krievijai nedraudzīgāko valstu saraksta pirmajā pieciniekā iekļuvušas arī Latvija, kuru par naidīgu Krievijai uzskata 21% aptaujāto, Lietuva (par naidīgu Krievijai to uzskata 17% aptaujāto) un Igaunija (par naidīgu Krievijai to uzskata 16% aptaujāto Krievijas iedzīvotāju).

Salīdzinoši pagājušajā gadā veiktajā aptaujā par visnedraudzīgāko valsti Krievijai tika atzīta Gruzija, tā uzskatīja 41% aptaujāto, bet ASV pērn ierindojās otrajā vietā ar 35%.

Atbildot uz jautājumu, kuras valstis aptaujas dalībnieki uzskata par Krievijas tuvākajiem draugiem un sabiedrotajiem, pirmajā vietā ierindojusies Baltkrievija (46%), bet otrajā - Kazahstāna (31%), kam seko Ķīna, Ukraina un Vācija.

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu