Sākas autoceļu ziemas uzturēšanas sezona

FOTO: fs999, CC BY-NC-ND 2.0

Autoceļu ziemas uzturēšanas sezona oficiāli sākas 1.novembrī un ilgst līdz 31.martam. Šajā laikā ceļu dienesti īpaši uzmanīgi seko laika apstākļu ietekmei uz ceļu stāvokli, lai savlaicīgi veiktu ceļu attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi. Ziemas sezonā ceļu uzturētāji mobilizēti darbam visu diennakti.

Kā informē VAS «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) Satiksmes informācijas centrā, darbiem valsts autoceļu tīklā 2013./2014.gada ziemas sezonā ir sagatavota nepieciešamā speciālā tehnika, tāpat izveidoti ceļu apstrādes materiālu krājumi. Kopumā valsts autoceļu uzturēšanas līmenis šoziem plānots līdzvērtīgs pēdējos gados nodrošinātajam.

«Atgādinām, ka līdz ar sezonu mainās arī ceļu uzturēšanas prasības, un ziemā tas nozīmē diezgan atšķirīgus normatīvos braukšanas apstākļus dažādu kategoriju ceļiem,» norāda LVC, paskaidrojot, valsts autoceļi ir sadalīti piecās ziemas uzturēšanas klasēs – A (augstākā), A1, B, C un D (zemākā) atkarībā no ceļu klasifikācijas, satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa, plānotā (pieejamā) finansējuma un sociālekonomiskās nozīmes. Tāpat noteikti īpaši sliktā tehniskā stāvoklī esošie ceļu posmi, kas apkalpojami ar atkāpēm no uzturēšanas klasēm.

Kopumā uz valsts autoceļiem ziemas uzturēšanas klases ir noteiktas 20271 kilometru ceļu: A klases ceļi šajā ziemas sezonā būs – 580,6 kilometru; A1 klase būs par 126 kilometriem vairāk nekā pērn – 2284 kilometru; B, C un D klases (valsts reģionālie un vietējie autoceļi), attiecīgi – 2718, 12604 un 2084 kilometru.

LVC norāda, ka katrai uzturēšanas klasei ir noteikts darbu izpildes laiks, kad ceļi ir jāatbrīvo no sniega un apledojuma. Piemēram, A uzturēšanas klasei laika posmā plkst.6 līdz plkst.22 laiks autoceļa brauktuves attīrīšanai no sniega un kaisīšanai ar pretapledojuma materiāliem ir trīs stundas kopš sniegs ir beidzis snigt. Ilgstošās snigšanas laikā ceļš gan tiek tīrīts un apstrādāts vairākkārtēji arī snigšanas laikā, lai mazinātu satiksmes traucējumus, taču objektīvu iemeslu dēļ šādos apstākļos pilnīgi tīru no sniega un apledojuma to uzturēt ir neiespējami.

LVC aicina neaizmirst, ka ziemā situācija uz ceļiem var ļoti strauji mainīties.

LVC mājas lapā un reģionālajās nodaļās, kā arī Degvielas uzpildēs stacijās ir pieejami bezmaksas informatīvie bukleti »Ziemas ceļvedis».

Uz augšu