Balinska "Panthers" nonāk soļa attālumā no Stenlija kausa izcīņas otrās kārtas

Floridas "Panthers" hokejisti
Floridas "Panthers" hokejisti Foto: Reuters Connect/Scanpix

Latvijas aizsargs Uvis Balinskis ceturtdien nepiedalījās Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas spēlē, kurā viņa Floridas “Panthers” komanda izcīnīja uzvaru.

"Panthers" viesos ar rezultātu 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) uzvarēja Tampabejas "Lightning" komandu, tādējādi Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām nonākot vadībā ar 3-0.

"Panthers" vadībā izvirzījās mača 11.minūtē, kad precīzs metiens padevās Metjū Tkačakam. Otrā perioda pirmajā minūtē Stīvens Stemkoss rezultātu izlīdzināja, bet vēl pēc divām minūtēm Tailers Motte jau panāca 2:1 mājinieku "Lightning" labā. Viesus no līdzsvara tas neizsita, un vēl līdz perioda beigām vadību atguva pagājušā gada fināliste "Panthers" - trešdaļas desmitajā minūtē Sems Reinhards rezultātu izlīdzināja, bet 17.minūtē Brendons Montūrs.

Trešā perioda desmitajā minūtē Stīvens Lorencs palielināja viesu pārsvaru līdz 4:2, uz ko mājinieki atbildēja ar Nika Pola precīzo metienu 55.minūtē. Mača izskaņā "Lightning" nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr izglābties nespēja, ielaižot ripu tukšos vārtos desmit sekundes pirms finālsvilpes. Punktu spēlei ar precīzu raidījumu pielika Tkačaks.

Sērijas ceturtā spēle notiks sestdien Tampā.

Ja sērijā būs nepieciešamas vairāk nekā četras spēles, nākamie mači paredzēti 29.aprīlī "Panthers" laukumā, 1.maijā "Lightning" mājās un 4.maijā "Panthers" arēnā.

Konferences pusfinālā šī pāra uzvarētāju gaida tikšanās ar Bostonas "Bruins" vai Toronto "Maple Leafs". Šajā sērijā ar 2-1 vadībā atrodas "Bruins".

Iepriekšējās sezonas finālsērijā Vegasas "Golden Knights" ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers", latviešu uzbrucējam Teodoram Bļugeram vegasiešu sastāvā kļūstot par Stenlija kausa ieguvēju.