Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Liepājā jau līst ledus lietus; gaisa temperatūra -8 grādi

FOTO: Ruin Raider, CC BY-NC-ND 2.0

Liepājā piektdienas pēcpusdienā jau līst ledus lietus, liecina sinoptiķu sniegtā informācija.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka patlaban Liepājā gaisa temperatūra ir -8,4 grādi. Līstot ledus lietu, strauji sāks veidoties apledojums uz ielām un autoceļiem.

Citviet Kurzemē nedaudz snieg un putina.

Piektdienas vakarā daļā Kurzemes snieg un krīt ledus graudi, ko sinoptiķi dēvē par ledus lietu, un autoceļi vietām ir apledojuši, vēsta BNS, atsaucoties uz uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) publicēto informāciju.

Pēc sešiem vakarā apledojums manīts atsevišķos Liepājas un Ventspils šosejas posmos, kā arī uz autoceļa Liepāja – Lietuvas robeža. Braukšana pa reģionālajiem ceļiem sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta galvenokārt Dobeles, Kuldīgas, Liepājas un Talsu apkaimē.

Stiprākās vēja brāzmas – 20 metru sekundē – reģistrētas Kolkā, savukārt Stendē un lidostā «Rīga» dienvidaustrumu vēja ātrums brāzmās sasniedzis attiecīgi 18 un 19 metru sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Jau ziņots, ka piektdienas vakarā, sākot no Kurzemes, Latvijas rietumu un centrālajos rajonos gaidāms sasalstošs lietus, kā rezultātā veidosies stiprs apledojums.

Savukārt nakts pirmajā pusē nokrišņu zona tālāk pārvietosies uz Vidzemi, kur arī gaidāms stiprs apledojums.

LVC informē, ka saskaņā ar meteoroloģisko prognozi, šodien pēcpusdienā un naktī valsts rietumu un centrālajā daļā gaidāms sasalstošs lietus - veidosies stipra atkala, ceļi būs slideni.

Apledojuma veidošanos pastiprinās vēja brāzmas un zemā gaisa temperatūra, savukārt veicamā ceļu apstrāde nedos ātru efektu, jo pretapledojuma reaģentu iedarbība pie gaisa temperatūras zem -10 grādiem ir krietni lēnākā.

Īpaši bīstama satiksmes situācija sasalstošā lietus zonā var izveidoties uz vietējās nozīmes ceļiem (C un D uzturēšanas klases), kuriem veicama tikai lokāla pretapledojuma apstrāde.

Šajos satiksmei nelabvēlīgajos laika apstākļos LVC aicina iespēju robežas atturēties no individuālā autotransporta izmantošanas vai braukšanas laikā būt īpaši uzmanīgiem un ņemt vērā nelabvēlīgos braukšanas apstākļus, kā arī atcerēties, ka ceļu ziemas uzturēšanas līmenis uz dažādiem nozīmes autoceļiem atšķiras un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.