Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Populārākajās filmās ir neadekvāti maz sieviešu varoņu

Austrāliešu aktrise Keita Blanšeta ar «Oskara» balvu par galveno lomu režisora Vudija Alena filmā «Blue Jasmine» («Jasmīnas stāsts»)

FOTO: Reuters/Scanpix

Aizvadītā gada populārākajās filmās ir neadekvāti maz sieviešu varoņu, atklājies ASV pētījumā.

Sievietes spēlē tikai 15% galveno lomu. Viņas pārstāv tikai 29% no svarīgākajām lomām un 30% no visiem varoņiem, kas kinolentēs runā.

Sieviešu studiju centrs televīzijā un kino noskaidrojis, ka sieviešu un vīriešu varoņi vienlīdzīgā skaitā pārstāvēti tikai 13% pagājušogad populārāko filmu.

Pētījumā tika analizēti aptuveni 7000 varoņu no 300 filmām.

Sievietes parasti bija «jaunākas nekā vīriešu dzimuma varoņi», un viņu attiecību statuss tika atklāts biežāk.

«Sieviešu dzimuma varonēm daudz retāk bija skaidri saprotami mērķi, un viņas lielākoties nebija attēlotas kā līderes,» noskaidrots pētījumā.

Vairāk nekā trīs ceturtdaļām vīriešu tēlu strādā, savukārt sieviešu vidū tie ir tikai 60%.

«Kopumā pēdējo desmit gadu laikā esam novērojuši nelielu kustību sieviešu dzimuma galveno varoņu, kā arī runājamo lomu skaitā,» rezultātus komentēja pētījuma vadītāja Marta Lozena.

Viņa sacīja, ka šis jautājums īpaši aktualizējies pēc austrāliešu aktrises Keitas Blanšetas iegūtās «Oskara» balvas par galveno lomu režisora Vudija Alena filmā «Blue Jasmine» («Jasmīnas stāsts»).

«Daži šajā industrijā joprojām muļķīgi pieturas pie idejas, ka sieviešu filmas - filmas ar sievietēm centrā - ir nišas produkts. Taču tā nav,» saņemot balvu, sacīja Blanšeta. «Skatītāji vēlas tās redzēt, un, vai ziniet, tās ir pelnošas.»

Sieviešu studiju centrs televīzijā un kino arī pētīja, cik daudz sieviešu ir nodarbinātas aizkadrā. Kā izrādās, tad tikai 16% visu režisoru, producentu, scenāristu, operatoru un montāžas speciālistu ir sievietes.

97% filmu mūziku komponē vīrieši.