Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Volkswagen» neplāno palielināt «Scania» pārņemšanas piedāvājumu

FOTO: Reuters/Scanpix

Vācijas autobūves uzņēmums «Volkswagen» piektdien paziņoja, ka nepalielinās Zviedrijas kravas automašīnu ražotājam «Scania» izteikto pārņemšanas piedāvājumu, kuru kompānija jau noraidījusi.

«Kā mēs jau iepriekš esam norādījuši, «Volkswagen» ir pārliecināta, ka šis piedāvājums ir pievilcīgs «Scania» akcionāriem, un tas nodrošinās ilgtspējīgu un skaidru īpašumtiesību struktūru, kas būs labvēlīga «Scania»,» vēsta «Volkswagen».

«Tāpēc «Volkswagen» paziņo, ka piedāvājums netiks paaugstināts. Piedāvājuma cena 200 kronu (22 eiro) apmērā par vienu akciju ir galīgā,» uzsver autoražotājs.

«Volkswagen» februārī piedāvāja 6,7 miljardus eiro, lai iegādātos gandrīz 40% «Scania» akciju, kas tam vēl nepieder.

Šī piedāvājuma termiņš ir līdz 25.aprīlim.

Taču «Scania» direktoru valde ieteikusi akcionāriem nepārdot savas akcijas par šādu cenu.

«Balstoties uz «Scania» ilgtermiņa perspektīvām, tā izaugsmes potenciālu, tehnoloģisko izcilību un sinerģijas iespējām, komiteja uzskata, ka piedāvājums neatspoguļo «Scania» ilgtermiņa pamata vērtības,» martā norādīja valde.

»«Scania» ir pasaules līderis savā jomā, un komitejai ir spēcīga ticība kompānijas noteiktajam biznesa plānam,» uzskata valde.

«Volkswagen» šobrīd pieder gandrīz 90% balsošanas tiesību un 62,6% «Scania» akciju.

Vācijas autoražotājam jau pieder kravas automašīnu un autobusu ražošanas uzņēmums MAN, bet «Scania» akcijas tas iegādājās 2000.gadā.

Redaktors iesaka