Skolēnam Denisam no Kauguriem nepieciešama palīdzība

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: no privātā arhīva

Denisam Silovam ir tikai 9 gadiņi, un jau sešus no tiem viņš slimo ar 1. tipa cukura diabētu. Iztēlojieties tik šī bērniņa mocības – viņam katru dienu vairākas reizes jāmēra cukura līmenis asinīs un jāievada zāles, katru reizi durot ar adatu! Denisa dzīvi nedaudz atviegloja speciālais insulīna pumpis, kurš ir piestiprināts pie zēna ķermeņa. Taču šim pumpim ir vajadzīgi maināmie vienreizējās lietošanas rezistori 400 eiro vērtībā, kuri ir jāpērk katru mēnesi.

Deniss piedzima pilnīgi vesels. Veselības problēmas zēnam pēkšņi parādījās trīs gadu vecumā. Tovasar viņu nepārtraukti mocīja slāpes un mazulis visu laiku gribēja dzert. Parādījās arī nogurums, kas iestājās neparasti ātri, zēns vairs negribēja skriet, lekt, smieties un rotaļāties ar citiem bērniem. Mazuļa dzīvesprieks zuda ar katru dienu.

Kādā dienā Denisam palika slikti. Vecāki izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību un ārsts konstatēja diagnozi – cukura diabēts. Denisu steidzami nogādāja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā.

Šis 1. tipa cukura diabēts ir smaga diagnoze. Tas nozīmē, ka Denisa vecākiem visu laiku rūpīgi jāvēro dēla pašsajūta un jāpārbauda cukura līmenis asinīs, jo tas ir ļoti svārstīgs. Denisam cukura līmenis asinīs ir bijis tik nestabils, ka vecākiem nācās vairākas reizes diennaktī to pārbaudīt, iedurot pirkstiņā un tad vēl ievadot insulīna injekciju. Tās bija mocības bērniņam – rociņas, kājiņas un vēders bija noklāts ar adatu dūrieniem.

Turklāt tas apgrūtināja bērnudārza apmeklējumu, jo šīs Denisa procedūras bija papildu pienākums personālam, kuram ir grūti veltīt daudz laika viena bērna pieskatīšanai, lai veiktu biežos cukura līmeņa mērījumus un injekcijas, sekot, lai bērns neapēd ko aizliegtu. Vecākiem nācās vairākkārt pārvest dēlu uz citu bērnudārzu. Sākoties skolas gaitām, turpinājās tādas pat grūtības.

Par laimi pirms diviem gadiem bija iespēja iegādāties speciālo insulīna pumpi, kas tiek piestiprināts pie ķermeņa. Tas automātiski mēra cukura līmeni asinīs un ievada zāles, kad nepieciešams. Šī iekārta ir ļoti dārga – tā maksā aptuveni 3000 eiro, un šai ģimenei to palīdzēja iegādāties viens labdarības fonds.

Šis pumpis būtiski atviegloja bērniņa dzīvi, jo vairs nebija jābaidās no pastāvīgajiem adatu dūrieniem. Savukārt vecāku dzīve kļuva mierīgāka, jo vairs nebija jāuztraucas par laicīgu cukura līmeņa mērīšanu, kad dēls pastaigājas ārā. Skolā Denisam vairs nekas netraucē mācīties, brīvajā laikā viņš labprāt rotaļājas ar vienaudžiem. Ģimene atviegloti uzelpoja.

Prieku nomāca tikai tas, ka šim insulīna pumpim ir vajazīgas maināmās detaļas – speciālie rezistori. Divu gadu laikā vecāki pirka tos paši, lai arī šīs detaļas izmaksā aptuveni 400 eiro mēnesī.

Nesen ģimenē piedzima vēl viens bērniņš – Denisam tagad ir māsiņa, un tagad ir grūtāk atrast naudu ģimenes budžetā šo rezistoru iegādei. Bet Denisam maināmie rezistori būs nepieciešami vēl ilgu laiku. Nākamie trīs gadi šai ģimenei būs smagi, jo jaunākajai ģimenes loceklei arī ir jāvelta daudz uzmanības un rūpju.

Uz trīm gadiem pavisam bija nepieciešami 15 367.02 eiro. Pateicoties iejūtīgiem cilvēkiem, daļa naudas jau ir savākta.

Vēl ir jāsavāc 10 858.70 eiro.

Ģimenei nav tādas naudas. Tā ir ļoti liela summa. Tādēļ Denisa vecāki sirsnīgi lūdz viņiem palīdzēt arī turpmāk pasargāt savu dēlu no nepieciešamības katru dienu veikt sāpīgus dūrienus. Viņi lūdz nodrošināt viņiem iespēju regulāri mainīt Denisa insulīna pumpju rezistorus.

Aicinām palīdzēt Denisam un izglābt zēnu no pastāvīgajām adatu duršanām un no komas iestāšanās riska.

Aicinām zvanīt pa tālruni 9 000 6782 un ziedot 1.42 eiro nepieciešamo maināmo rezistoru iegādei Denisa insulīna pumpim.

Lai palīdzētu mazajam Denisam, Jūs varat ziedot arī jebkādu citu summu ar pārskaitījumu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot «Veselības Fonds: Denisam Silovam».

Rekvizīti:

Nosaukums: Biedrība «Sociāli nozīmīgu projektu centrs «Varonis»»

Reg. Nr: 40008142130

Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050

-SWEDBANK- Swift : HABALV22

LV56HABA0551025632423

-NORDEA- Swift : NDEALV2x

LV50NDEA0000083204700

-DNB- Swift : RIKOLV2X

LV79RIKO0002013211470

-CITADELE- Swift : PARXLV22

LV94PARX0013419570001

paypal: paypal@varonis.lv

www.facebook.com/varonis.lv

* šis ir apmaksāts reklāmas raksts.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām