AC/DC bundzinieks apsūdzēts vairāku slepkavību plānošanā

FOTO: AFP/Scanpix

Austrāliešu smagā roka grupas AC/DC bundzinieks Fila Rads ceturtdien apsūdzēts slepkavības plānošanā.

Apsūdzība izvirzīta, kad tika pārmeklēta mūziķa māja Jaunzēlandē. 60 gadus vecais Rads apsūdzēts vēl vairākos citos noziegumos, tostarp nāves draudu izteikšanā, kā arī metamfetamīna un marihuānas glabāšanā.

Tauranas apgabala tiesas pārstāvji apstiprināja, ka Rads stājies tiesas priekšā ceturtdienas pēcpusdienā, taču atbrīvots pret galvojumu. Nākamā tiesas sēde nozīmēta 27.novembrī.

Rads apsūdzēts divu vīriešu slepkavības plānošanā, ziņo «Fairfax New Zealand».

Saskaņā ar Jaunzēlandes likumdošanu mēģinājums nolīgt cilvēku, lai tas kādu noslepkavotu, sodāms ar cietumsodu līdz desmit gadiem.

Austrālijā dzimušais Rads pievienojās leģendārajai rokgrupai 1975.gadā, bet pēc astoņiem gadiem no tās aizgāja. Bundzinieks atgriezās grupā 1994.gadā.

Oktobrī atklātībā nonāca ziņas, ka AC/DC ģitārists Malkolms Jangs cieš no vecuma plānprātības. Neraugoties uz to, grupa iecerējusi izdot jaunu albumu «Rock or Bust», kā arī nākamgad doties koncertturnejā.

«Diemžēl Malkolma veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams atgriezties grupā,» vēsta paziņojums grupas mājaslapā. «2015.gadā AC/DC dosies pasaules koncertturnejā par godu albumam «Rock or Bust». Oriģinālā sastāva dalībnieku Angusa un Malkolma Jangu brāļadēls Stīvijs Jangs spēlē ritma ģitāru albumā. Viņš arī pavadīs grupu turnejā.»

Brāļi Malkolms un Anguss Jangi nodibināja grupu 1973.gadā neilgi pēc pārcelšanās uz Austrāliju no dzimtās Skotijas.

Līdz šim pārdoti vairāk nekā 200 miljoni AC/DC albumu.

Uz augšu