Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Grupa «Eolika» svinēs 35. jubileju!

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas estrādes leģenda – kvartets «Eolika» jau pēc dažām dienās svinēs savas pastāvēšanas 35 gadu jubileju, atzīmējot to ar trīs koncertiem Rēzeknē, Cēsīs un Rīgā, portālam «Apollo» vēsta producents Juris Millers.

Koncerti būs unikāli ar to, ka tajos atkal redzēsim kvartetu «Eolika» tā oriģinālajā sastāvā – uz skatuves būs Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals, kuriem pievienosies mūziķu grupa. «Šajos koncertos skanēs populārākie «Eolikas» hiti, bet atšķirībā no daudziem citiem koncertiem, šoreiz – ar dzīvo pavadošo sastāvu», par gaidāmo koncertu norisi teic Olga Rajecka.

Pārsteigumu skatītājiem ir sagatavojis arī Viktors Zemgals, kurš pievienojies kvarteta jubilejas koncerttūrei ne tikai kā kvarteta dalībnieks, bet arī kā solomākslinieks. «Koncerta pirmajā daļā skanēs mana soloprogramma «Brīvais lidojums» – uzstāšos kopā ar savu grupu «Zemgals un citi putni», ļaujot iepazīt skatītājiem to mūziku, kas ir tuva man un daudziem manas paaudzes cilvēkiem», saka Viktors Zemgals.

Koncerta otrajā daļā skanēs tādi neizmirstami un neatkārtojami hiti kā «Zemeņu lauks», «Es neesmu Džeina Fonda», «Pasaule, Pasaulīt», «Raimonda Paula dziesmu popūrijs», u.c. skaņdarbi, kas kļuvuši par «Eolikas» muzikālo vizītkarti. Koncerti notiks 7. februārī Rēzeknē, Austrumlatvijas vēstniecībā «Gors», 8. februārī Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, bet koncertturnejas noslēgums paredzēts Valentīna dienā – 14. februārī Rīgā, koncertzālē «Rīga», kur uz skatuves paredzējis kāpt arī kvarteta dibinātājs Boriss Rezņiks. Pēdējās biļetes uz šiem koncertiem vēl nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs.

Kvartets «Eolika» tika izveidots 1980. gadā un savas pastāvēšanas vēsturē sniedzis vairāk nekā 4000 koncertu, kļūstot par vienu no Latvijas estrādes mūzikas simboliem.

Video – no kvarteta 30 gadu jubilejas koncerta 2010. gadā:

Video – dziesmu popūrijs:

Redaktors iesaka