Pirmās grupas invalīdiem un bērnu invalīdu ģimenēm būs lētāka elektrība

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumus, paredzot, ka ģimene, kuras aprūpē ir bērns invalīds, kā arī pirmās grupas invalīdi varēs saņemt aizsargātā lietotāja statusu un par elektrību maksāt mazāk.

Līdz šim par aizsargāto lietotāju noteikta trūcīga vai maznodrošināta ģimene vai daudzbērnu ģimene, kura elektroenerģiju savā mājsaimniecībā izlieto pašas vajadzībām, aģentūru LETA iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā.

Kā skaidrojuši likuma izmaiņu autori, ģimene, kuras apgādībā ir bērns invalīds, patlaban elektroenerģijas tirdzniecības atvieglojumus var saņemt vien tad, ja tai piešķirts maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statuss. Savukārt deputāti iepriekš komisijas sēdēs norādījuši, ka ir jāpaplašina aizsargāto lietotāju loks arī ar citām sabiedrības grupām.

Pērn Latvijā bija reģistrēti 7916 bērni invalīdi, no kuriem 444 uzturas specializētajās aprūpes iestādēs, bet 7472 dzīvo mājās vecāku aprūpē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija.

Savukārt saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem valstī pirmās grupas invaliditāte piešķirta 22 988 personām.

Likuma grozījumi stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī.

Viena no grozījumu rosinātājām deputāte Jūlija Stepaņenko (S) norāda, ka šo lēmumu uzskata par mazu, bet vienlaicīgi arī nozīmīgu soli. «Paplašinot aizsargātā lietotāja jēdzienu, mēs esam aktualizējuši diskusiju par cilvēku ar invaliditāti aizsardzību. Man ir gandarījums, ka gan komisijas deputāti, gan Ekonomikas un Labklājības ministrijas spējušas ieklausīties problēmā, to izprast un risināt,» norāda politiķe.

Stepaņenko cer uz laicīgu un kvalitatīvu normatīvo risinājumu Ministru kabineta noteikumu veidā, kas paredzēs kārtību, kādā lietotāji var pieteikties samazinātam tarifam. Deputāte pateicas kolēģiem par pozitīvo balsojumu gan savā, gan arī biedrības «Invalīdu tiesību aizsardzības centrs» vārdā.

Uz augšu