Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Teilore Svifta iesūdzēta tiesā par vārdu kopēšanu

FOTO: Reuters/Scanpix

Amerikāņu popzvaigzne Teilora Svifta apsūdzēta par 2014.gada hita «Shake It Off» vārdu kopēšanu no cita mūziķa.

Amerikāņu R&B izpildītājs Džesijs Breiems apgalvo, ka Svifta esot paņēmusi tekstu no viņa 2013.gada dziesmas «Haters Gone Hate». Viņš pieprasa kompensāciju 42 miljonu ASV dolāru (38 miljonu eiro) apmērā, kā arī viņa atzīšanu par dziesmas līdzautoru.

Breiems, kurš uzstājas ar segvārdu Džesijs Greiems, uzskata, ka viņam esot autortiesības uz frāzēm «haters gonna hate» un «players gonna play». Tās izmantotas gan viņa dziesmā, gan arī Sviftas hitā.

Muzikālā ziņā gan dziesmas nav līdzīgas.

Breiems norāda, ka Svifta «nekādā gadījumā» neesot varējusi sarakstīt «Shake It Off», nekopējot viņa sacerēto dziesmu. «Viņas piedziedājums ir tāds pats kā manējais. Ja es nebūtu sacerējis «Haters Gone Hate», tad nebūtu tādas dziesmas kā «Shake It Off»,» ir pārliecināts mūziķis.

Breiems sacīja, ka esot vairākas reizes vērsies pie Sviftas ierakstu kompānijas «Big Machine».

Sviftas dziesma «Shake It Off» pabijusi vairāku valstu mūzikas topu virsotnē. Dziesmas videoklips vietnē «YouTube» skatīts 1,1 miljardu reižu.