Sv 17.01.2021.

Kannu kinofestivālā izsvilpj Kristenas Stjuartes jauno filmu

FOTO: AFP/Scanpix

Kannu kinofestivālā izsvilpta drāma «Personal Shopper» ar amerikāņu aktrisi Kristenu Stjuarti galvenajā lomā.

Franču režisora Olivjē Asaja kinolente bija pirmā filma, kas šogad izsvilpta Kannu kinofestivālā. Stjuarte tajā spēlē stilisti, kura cenšas sarunāties ar sava mirušā brāļa garu.

Stjuarte un Asaja strādāja kopā filmā «Clouds of Sils Maria» («Zils-Marijas mākoņi»). Stjuarte par tēlojumu saņēma prestižo «Cēzara» balvu.

Kinolente «Personal Shopper» Kannu kinofestivālā tika izrādīta pirmdien. Vairāki skatītāji beigu titru laikā izrādīja neapmierinātību svilpjot.

Tomēr daži filmu kritiķi aizstāvējuši vampīru sāgas «Twilight» («Krēsla») aktrisi. «Filma «Personal Shopper» izpelnījās pirmos svilpienus, ko dzirdēju šī gada Kannu kinofestivālā, un tas man lika aplaudēt vēl skaļāk,» norāda britu laikraksta «The Guardian» kritiķis Naidžels Smits.

«Spriežot pēc svilpieniem, ko «Personal Shopper» tikko saņēma Kannās, tā varētu būt starp visu laiku labākajām filmām,» raksta vietnes «IndieWire» žurnālists Deivids Ērlihs.

«Dīvaini, ka «Personal Shopper» Kannās izsvilpa,» neizpratni pauž BBC radio kritiķis Džeisons Solomonss. «Tā ir nenopietna, taču apburoša filma. No Kristenas Stjuartes nevarētu novērst acis, pat ja gribētos.»

Nesenā intervijā vietnē «Screen Daily» Asaja atzina, ka filma esot bijusi liels izaicinājums, taču viņš ticējis Stjuartes meistarībai. «Es nekad nebūtu sarakstījis tādu Morīnas lomu, ja nebūtu ar Kristenu pirms tam strādājis filmā «Clouds of Sils Maria». Tolaik es uzskatīju, ka tas viņai būtu par traku,» uzsver režisors. «Es gribēju izveidot varoni, kas cenšas tikt galā ar savu darbu, kamēr viņa ir iesaistīta daudz svarīgākos notikumos.»

Redaktors iesaka