Jau sesto reizi tiek pasniegta LTV un LR gada balva «Kilograms kultūras»

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Šī gada 23. februārī plkst. 21.15 LTV1, Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio klasika ēterā tiks pārraidīta LTV un LR gada balvas «Kilograms kultūras 2016» pasniegšanas ceremonijas tiešraide. Šī prestižā balva izcilākajiem kultūras sasniegumiem astoņās kategorijās tiks pasniegta jau sesto gadu.

Sešu gadu laikā balva ir ieguvusi atpazīstamību un prestižu, un šogad ceremonijas veidotāji vēlas atskatīties uz padarīto un kopā ar balvas saņēmējiem nosvinēt šo notikumu. Tādēļ balvas visās kategorijās pasniegs iepriekšējo gadu «Kilograms kultūras» saņēmēji; arī muzikālie numuri atlasīti tematiski – skatītāji varēs tikties ar māksliniekiem, kuri iepriekšējos gados bijuši «Kilograma kultūras» laureāti, bet neizpaliks arī jauni skaņdarbi un pārsteigumi.

«Kilograma kultūras» ceremonijas vadīšana šogad būs lieliskā aktiera Artūra Skrastiņa rokās, kurš saspēlēsies ar savu skatuves partneri – komponistu Kārli Lāci. Savukārt LTV un LR Kultūras redakcijas personības, pazīstamie un skatītāju iemīļotie raidījumu vadītāji Eva Ikstena un Edgars Raginskis intervēs balvas nominantus, balsotājus, atbalstītājus un vērtētājus.

Kategorijas «Gada notikums» nominantu sarakstā šogad ne tikai Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotās galvenās ēkas atklāšana, bet arī īpaša tikšanās: divu nepārspējamu maestro – Marisa Jansona un Raimonda Paula – lieliskā saspēle uz Lielās ģildes skatuves LNSO 90 gadu jubilejas koncertā. Gada notikumam nominēts arī Jāņa Streiča kinogads – izcilā latviešu režisora 80 gadu jubilejas svinības visas gada garumā, atzīmējot to ar jubilejas koncertiem, izstādēm un LTV dokumentālo filmu «Mans draugs – Jānis Streičs».

«Kilograms kultūras» balvas – jau labi atpazīstamā zelta statuete atsvara formā, ko veidojuši mākslinieki Kristīne Jurjāne un Ivars Miķelsons, kā arī Rietumu bankas Labdarības fonda naudas prēmija tiks piešķirtas 8 kategorijās – Mūzika, Teātris, Kino, Literatūra, Vizuālā māksla, Pārsteigums, Kultūras mantojums un Gada notikums. Kā katru gadu, arī šogad tiks piešķirta īpašā Žūrijas balva.

Ceremonijas scenogrāfijā dominē medus un zelta motīvs, kas simbolizē mūsu kultūras gada sasniegumus – kultūra kā bišu stropa saimes rūpīgi vāktas un veidotas medus kāres, starp kurām izkristalizējas zelta mirkļi, zelta notikumi un personības.

Uz augšu