Sv 7.03.2021.

Āboltiņu izslēdz no «Vienotības»

Solvita Āboltiņa

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Bijušo partijas «Vienotība» līderi, līdzšinējo Saeimas frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu nolemts izslēgt no šī politiskā spēka par komentāriem un rīcību laikā, kad partija sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

(Papildināta 5.rindkopa.)

«Vienotības» priekšsēdētājs Arvils Ašeradens pēc valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka ekonomikas virzīšanas process ticis diskreditēts ar iekšējiem procesiem. Āboltiņa rīkojusies pretēji valdes lēmumam par jauna ministra virzīšanu un situācijas komentēšanu.

Ašeradens norādīja, ka Āboltiņa ignorējusi valdes lēmumu un publiski komentējusi kandidātus. Tāpat viņa esot aicinājusi vairākus cilvēkus pieteikties par kandidātiem, kā arī pretnostatījusi frakcijas darbu pret valdes darbu.

Viņš uzsvēra, ka nespēj akceptēt «šāda veida intrigas», būdams partijas vadītājs. Līdz ar to rosināja lemt par Āboltiņas izslēgšanu.

Lēmumu atbalstīja astoņi valdes locekļi, bet divi balsojumā atturējās. Vēl trīs cilvēki balsojumā nepiedalījās. Kopumā šodien sēdē bija 13 no 15 valdes locekļiem. «Vienotībā» sīkāk nekomentēja, kā balsoja katrs no valdes locekļiem.

Par to, kurš vadīs Saeimas Nacionālās drošības komisiju Ābotliņas vietā, partija vēl neesot lēmusi.

Ašeradens nolēmis palikt ekonomikas ministra amatā, savukārt «Vienotības» Saeimas frakciju plānots uzticēt vadīt deputātam Hosamam Abu Meri.

«Man ir jāatvainojas par visu šo jezgu, kurā es sākotnēji nenovērtēji, cik smagi procesi «Vienotībā» kā tādi, bet katrā ziņā es gribu teikt, ka partiju nevar vadīt divi cilvēki. Šajā brīdī tas lēmums ir pieņems. Es ceru, ka stabilizācija iesāksies un partija varēs normāli startēt vēlēšanās,» teica Ašeradens.

Politiķis atzina - kopš augusta, kad viņš ievēlēts partijas vadītāja amatā, līdz šim laikam partiju vadījuši divi cilvēki.

Āboltiņa tikusi aicināta ierasties uz šodienas valdes sēdi, lai sniegtu paskaidrojumus, taču viņa esot izvēlējusies to nedarīt, piebilda politiķis.

Iepriekš Ašeradens bija plānojis atstāt darbu valdībā un vadīt frakciju. Savukārt Āboltiņa bija iecerējusi līdz gada beigām nolikt deputātes mandātu, lai dotos strādāt ārlietu dienestā.

Āboltiņa vadīja «Vienotību» kopš 2011.gada līdz 2016.gadā par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Andris Piebalgs. Toreiz Āboltiņa uz šo amatu nekandidēja. Iepriekš, kad «Vienotība» bija politisko partiju apvienība, Āboltiņa bija tās līdzpriekšsēdētāja, bet no 2008. līdz 2010.gadam - partijas «Jaunais laiks» valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņas vadībā «Vienotība» ir guvusi atzīstamus panākumus Saeimas vēlēšanās, iegūstot tiesības trīs reizes valdību veidot Valdim Dombrovskim un vēl divas - Laimdotai Straujumai, tomēr pēdējā laikā partija ir piedzīvojusi dramatisku reitinga kritumu, tam pietuvojoties 5% robežai.