Gazas joslā protestos nogalināts viens cilvēks

Ilustratīvs attēls.

FOTO: AP/Scanpix

Izraēlas drošības spēki, raidot Gazas joslā kaujas lodes pret protestētājiem, kas pauda sašutumu par ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu Jeruzalemes statusa lietā, nogalinājuši vienu cilvēku, piektdien pavēstīja Gazas joslas Veselības ministrijas pārstāvis sakariem ar presi Ašrafs al Kedra.

Vairāki desmiti cilvēku ievainoti, divi no viņiem ir kritiskā stāvoklī, sacīja amatpersona.

Izraēlas armija norādīja, ka Gazas joslā izraisījušās «vardarbīgas nekārtības» un ka «karavīri reaģē, ķeroties pie dumpja apturēšanas līdzekļiem».

Kā norādīja armija, lodes trāpījušas diviem cilvēkiem, kurus tā raksturoja kā musinātājus.

Tramps trešdien paziņoja, ka Jeruzaleme tiek atzīta par Izraēlas galvaspilsētu, tādējādi atsakoties no desmitgadēm ilgās piesardzīgās Vašingtonas politikas.

Tramps devis arī rīkojumu Valsts departamentam uzsākt sagatavošanās darbus ASV vēstniecības pārcelšanai no Telavivas uz Jeruzalemi.

Rietumu līderi pēc Trampa paziņojuma uzsvēruši, ka Jeruzalemes statusa jautājums ir jārisina Izraēlas un palestīniešu sarunās, kā arī pauduši bažas par šī lēmuma ietekmi uz stabilitāti reģionā un miera procesa gaitu.

Arābu un musulmaņu līderi Trampa lēmumu nosodījuši un brīdinājuši par iespējamiem pretsoļiem.

Protesta akcijas pret Trampa lēmumu notikušas palestīniešu teritorijās, Ēģiptē, Libānā, Indonēzijā, Malaizijā, citās musulmaņu valstīs un reģionos.

Uz augšu