Šmēdiņš/Samoilovs sasniedz Maskavas četru zvaigžņu turnīra pusfinālu

Aleksandrs Samoilovs

FOTO: www.fivb.org

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs sestdien sasniedza Maskavā notiekošā Pasaules kausa četru zvaigžņu turnīra pusfinālu.

Ar sesto numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (20:22, 21:18, 15:9) pārspēja ar ceturto numuru izliktos itāļus Paolo Nikolai un Danieli Lupo.

Pirmo setu abas komandas aizvadīja līdzvērtīgā cīņā, bet tehniskajā pārtraukumā ar viena punkta pārsvaru devās Šmēdiņš/Samoilovs - 11:10. Lai arī pretinieki spēja panākt arī neizšķirtu, pirmā seta izskaņā Latvijas duets guva četrus punktus pēc kārtas un manāmi pietuvojās uzvarai setā (19:15). Tiesa, pēc tam Šmēdiņš/Samoilovs zaudēja spēles pavedienu, jo Nikolai/Lupo ne tikai panāca sāncenšus, bet arī uzvarēja setā ar 22:20.

Otro setu Šmēdiņš/Samoilovs sāka apņēmīgi, ātri vien iegūstot jau vairāku punktu pārsvaru, ko viņi nosargāja visu setu, triumfējot tajā ar 21:18.

Līdz ar to šī mača liktenis tika izšķirts izšķirošajā - trešajā - setā. Tā sākumā pēc vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem Latvijas pāris panāca 4:1, turklāt pārsvaru izdevās noturēt līdz pat beigām, svinot panākumu ar 15:9.

Līdz ar to Šmēdiņš/Samoilovs sasnieguši šī turnīra pusfinālu, kas notiks vēlāk sestdien.

Pēc uzvaras savā grupā Šmēdiņš/Samoilovs šī turnīra izslēgšanas cīņas varēja sākt no otrās kārtas jeb astotdaļfināla, kur piektdien ar rezultātu 2-0 (21:19, 28:26) pārspēja ar astoto numuru izliktos amerikāņus Teiloru Krebu un Džeikobu Gibu.

Izslēgšanas turnīra pirmo kārtu vīriešu sacensībās aizvadīja ar 11.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, kuri divos setos ar 0-2 (18:21, 19:21) piekāpās ar 20.numuru izliktajiem Estevanam un Marko Grimaltiem no Čīles.

Zīmīgi, ka ceturtdien tieši abi Latvijas vīru pāri savstarpējā cīņā noskaidroja, kurš uzvarēs grupā un varēs izslēgšanas sacensības sākt no otrās kārtas. Šajā divcīņā panākumu guva Šmēdiņš/Samoilovs.

Savukārt dāmu turnīrā ar 19.numuru izliktās Laura Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā ar 0-2 (17:21, 19:21) piekāpās Karolīnai Ortai Maksimu un Anai Patrīsijai Silvai Ramusai no Brazīlijas, kuras turnīrā izliktas ar 17.numuru.

Graudiņa/Kravčenoka vēl pirms nepilnām divām nedēļām Jūrmalā izcīnīja Eiropas U-22 čempionāta sudraba medaļas, bez lielas atpūtas turpinot piedalīties nākamajās sacensībās.

Līdz ar to Kravčenoka/Graudiņa un Pļaviņš/Točs turnīru Maskavā noslēdza dalītā 17.vietā.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīja divas spēles - vispirms savā starpā tikās grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēroja abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, bet vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēdzās. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Trešdien šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Marta Ozoliņa/Agnese Caica.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām - pasaules čempionātam, "Major" posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram - piešķirtas piecas zvaigznes, "Grand Slam" posmiem - četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

Pēc šī posma nākamajā nedēļā Hamburgā norisināsies Pasaules kausa finālposms, kurā vieta nodrošināta Samoilovam/Šmēdiņam un Pļaviņam/Točam.

Uz augšu