IDB ierosina apsūdzēt divus policistus par dienesta degvielas liešanu privātajās automašīnās

Ilustratīvs attēls

FOTO: LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) augusta sākumā divās lietās ierosinājis prokuratūrai apsūdzēt divas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas par degvielas piesavināšanos, aģentūra LETA noskaidroja IDB.

Abas amatpersonas nelikumīgi izmantoja Valsts policijā izsniegtās degvielas uzpildes kartes un piesavinājās degvielu, veicot tās uzpildi nevis dienesta, bet privātajās automašīnās.

Vienā no kriminālprocesiem konstatētas vairākas epizodes par nelikumīgu degvielas uzpildes kartes lietošanu, un amatpersona tiek turēta aizdomās arī par dienesta automašīnu ceļazīmju viltošanu mantkārīgā nolūkā - čeki par degvielu bija pievienoti dienesta transportlīdzekļu ceļazīmēm un nodoti VP apmaksas veikšanai.

Šī nav pirmā reize, kad policisti pieķerti par valsts degvielas piesavināšanos. LETA jau ziņoja, ka jūnijā IDB ierosināja prokuratūrai divos kriminālprocesos sākt kriminālvajāšanu pret divām Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām un vienu šīs pārvaldes darbinieku par valsts degvielas piesavināšanos.

Izmantojot VP lietošanā esošās degvielas uzpildes kartes, amatpersonas vairākkārt iepildīja degvielu privātpersonām piederošos transportlīdzekļos, kā arī, iespējams, viltoja dienesta automašīnu ceļazīmes mantkārīgā nolūkā, tādējādi radot VP materiālu kaitējumu.

Vienā no kriminālprocesiem konstatētas vairāk kā 20 epizodes par nelikumīgu degvielas uzpildes kartes lietošanu, kā arī dienesta automašīnā nelikumīgi glabāta šaujamieroča munīcija.