Tramps: Sākumā sarunas ar Kimu Čenunu bija smagas, bet tad "mēs iemīlējāmies"

FOTO: David Maxwell/EPA

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien paziņojis, ka sākotnēji sarunas ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu bijušas smagas, bet pēc tam viņi ir iemīlējušies.

"Un tad mēs iemīlējāmies (..). Nē patiešām. Viņš rakstīja man skaistas vēstules, un tā ir lieliskas vēstules. Mēs iemīlējāmies," mītiņā Rietumvirdžīnijā paziņoja Tramps, piebilstot, ka Kims ir ieinteresēts vēl vienā samitā.

Tramps un Kims pirmo reizi tikās 12.jūnijā Singapūrā, kur parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies "strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā". Taču kopš tā laika sarunas par kodolatbruņošanos ir nonākušas strupceļā.

Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ri Jonho sestdien ANO Ģenerālajā asamblejā paziņoja, ka Phenjana nav sagaidījusi "atbilstošu reakciju" no ASV uz Ziemeļkorejas iepriekš spertajiem soļiem atbruņošanās virzienā. Tā vietā ASV turpinot sankcijas, kuru mērķis ir saglabāt spiedienu uz Ziemeļkoreju.

Tramps savukārt pauda daudz optimistiskāku skatījumu uz abu valstu attiecībām, paziņojot, ka viss ir lieliski.

"Mums iet lieliski ar Ziemeļkoreju. Mēs bijām ceļā uz karu ar Ziemeļkoreju. Būtu nogalināti miljoniem cilvēku. Tagad mums ir šīs lieliskās attiecības," sacīja Tramps.

Viņš pauda pārliecību, ka viņa centieniem uzlabot attiecības ar Ziemeļkoreju bijuši pozitīvi rezultāti, tostarp pārtraukti raķešu izmēģinājumi un sākta Korejas karā kritušo ASV karavīru mirstīgo atlieku repatriācija.

Uz augšu