Navaļnijam tomēr atļauts izbraukt no Krievijas

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs

FOTO: AP/Scanpix

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs trešdien paziņojis, ka viņam tomēr atļauts izbraukt no Krievijas.

Navaļnijam otrdien tika liegts izlidot no Maskavas, lai dotos uz Franciju un apmeklētu Eiropas Cilvēktiesību tiesu (ECT), kas ceturtdien pasludinās spriedumu lietā par to, vai Navaļnija aizturēšanas Krievijā bijušas politiski motivētas.

Navaļnijs otrdien tika apturēts lidostā un informēts, ka viņam aizliegts izbraukt no valsts tiesu izpildītāju dienesta rīkojuma dēļ.

Šorīt Navaļnijs publicēja fotogrāfiju, kurā redzams pie pasu kontroles Maskavas lidostā. Viņš informēja, ka tagad viņam atļauts atstāt valsti.

Navaļnijs skaidroja, ka tiesu izpildītāji nav viņu informējuši, ka izdevuši rīkojumu par aptuveni 27 500 eiro iekasēšanu civilprasībā, kas vērsta pret viņu. Viņš sacīja, ka nauda ir samaksāta.

Navaļnijs pavēstīja, ka iesūdzēs tiesu izpildītāju dienestu, lai atzītu viņu rīcību par nelikumīgu, neizlaižot viņu otrdien no valsts, kā arī norādīja, ka dienesta rīcības dēļ viņam nodarīti būtiski zaudējumi.

42 gadus vecais korupcijas apkarošanas kustības līderis pagājušajā mēnesī tika atbrīvots no apcietinājuma, kad bija izcietis 20 dienu arestu, kas viņam bija piespriests par protestu organizēšanu pret Kremli.

Septembrī viņš apcietinājumā izcieta 30 dienu sodu par demonstrācijas organizēšanu gada sākumā.

Starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija Amnesty International Navaļniju uzskata par sirdsapziņas cietumnieku un pauž pārliecību, ka Navaļnijs nekādus noziegumus nav pastrādājis.

Uz augšu