O 20.10.2020.

Francijā policijai padevies vīrietis dzeltenā vestē ar spridzekli

A man wearing a yellow vest and reportedly wielding a grenade, which could be a tear gas, stands as police carry out an intervention at the car wash station of the Espace Anjou shopping centre in Angers, western France, on November 23, 2018.

FOTO: JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP

Francijas rietumos piektdien padevās policijai vīrietis dzeltenā vestē ar spridzekli, kurš pieprasīja, lai "dzelteno vestu" protestu dalībnieki tiktu pieņemti audiencē pie valsts prezidenta, paziņoja vietējās amatpersonas.

45 gadus vecais vīrietis parādīja viņa nēsāto spridzekli kādā automazgātavā iepirkšanās centrā Anžē pilsētā.

Viņš padevās policijai piektdienas vakarā iepirkšanās centra autostāvvietā pēc vairākas stundas ilgām sarunām ar policiju, paziņoja Mēnas un Luāras departamenta administrācija.

"Viņš pieprasīja, lai "dzeltenās vestes" tiktu uzņemtas [prezidenta] Elizejas pilī," pavēstīja vietējais prokurors Īvs Gambērs.

"Bija reāls risks, reālas briesmas, viņam ap kaklu bija spridzeklis. … Tas nebija viltojums," teica vietējā amatpersona Bernārs Gonsaless.

"Tas varēja būt bīstami visām "dzeltenajām vestēm", kas pavadīja pēcpusdienu kopā ar viņu," sacīja Gonsaless, piebilstot, ka šim vīrietim noteikti bija pieredze ar sprāgstvielām.

Iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs vietnē Twitter paziņoja, ka šis vīrietis bija draudējis lietot "neidentificētus eksplozīvus elementus un bojātas granātas".

Šo spridzekli pēta eksperti, sacīja Gonsaless.

Incidents notika iepirkšanās centrā Espace Anjou, kura tuvumā pēdējo nedēļu bija pulcējušies "dzelteno vestu" protestētāji Anžē pilsētā. Šo protestu kustība ātri norobežojās no šī vīrieša.

Francijā jau nedēļu turpinās protesti pret valdības ieceri paaugstināt akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai. Protestētāji, kas tērpušies atstarojošās dzeltenās vestēs, bloķē ceļus un bremzē auto satiksmi.

Protestu laikā vairāki simti cilvēki guvuši ievainojumus vai aizturēti. Divi cilvēki gājuši bojā satiksmes negadījumos, kas izcēlušies saistībā ar protesta akcijām.

Prezidenta Emanuela Makrona valdība paziņojusi, ka negrasās piekāpties no iecerētās akcīzes nodokļa paaugstināšanas.

Valdība gan apsolījusi sniegt atbalstu mazturīgajiem autobraucējiem vai tiem, kuriem nākas regulāri pārvietoties lielos attālumos. Taču šie solījumi, šķiet, nav mazinājuši protestētāju apņēmību.