Ieskats Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018: degustācijas un godalgas

FOTO: Jānis Škapars

28. novembrī restorānā Pullman Riga Old Town (Jēkaba ielā 24, Rīga) jau ceturto gadu notika vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija “Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018”.

Pasākumā bija iespēja tikties ar 12 vīndariem un nogaršot vairāk nekā 90 augļu un ogu vīnu šķirnes. Katrs no vīna skates apmeklētājiem tika aicināts nobalsot par sev tīkamāko dzērienu.

FOTO: Jānis Škapars

» Jau rīt notiks tradicionālā Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018

Labākais vīns HoReCa balsojumā

Upeņu lapu vīns (Naukšēni, vīndaris Jānis Baunis )

Labākais vīns tautas balsojumā

Vīgriežu vīns (Cremon, vīndaris Jānis Mikans)

FOTO: Jānis Škapars

FOTO: Jānis

Šī gada Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018 piedalījās šādas vīna darītavas un vīndari:

Smilškalni (ZS Smilškalni, Alvils Elksnis); Līgatnes Vīna Darītava (SIA Līgatnes vīna darītava, Ainārs Vanags); Durbes Veltes (SIA Evi&Jo, Evija Kopštāle); Aizputes Vīna Darītava (SIA Aizputes vīna darītava, Mārtiņš Sants); Lubānas vīnotava (SIA Aiviekstes klēts, Oskars Žvagins); Jokas (SIA Jokas Development, Džons Brauns); Zilver vīndarītava (ZS Pīlādži, Jānis Zilvers); Tērvetes vīni (SIA Tērvetes veltes, Sandris Laizāns); Muižas Vīns (IK Cremon 6, Jānis Mikāns); Mazburkas (SIA Mazburkas, Gunta Niedra); Tēviņu Mājas vīns (SIA Tēviņi, Ivo Immermanis); Naukšēni (SIA Bauņu sēta, Jānis Baunis).

FOTO: Jānis Škapars

Pasākums vīndariem bija īpašs arī ar vēl kādu notikumu – mājas lapas www.latvijasvinature.lv atklāšanu.

“Esam apvienojušies brīnišķīgā projektā Latvijas vīna tūrisma attīstība, kur projekta mājas lapā Latvijas vīna tūre ikviens varēs atrast informāciju par sev interesējošu vīna darītavu. Varēsiet lasīt ne vien par vīna darītavas izcelsmi, tradīcijām un katra vīna darīšanas metodēm, bet arī par katra vīndara lepnumiem un dzērienu piedāvājuma klāstu. Protams, katrs no vīndariem jūs gaidīs uz degustāciju, kuras pieteikšanai mājas lapā norādīti visi kontakti. Tāpat mājas lapā būs informācija par tuvāko tūrismu ap vīna darītavām,” par jauno projektu, kas tapis pateicoties ELFLA atbalstam un projektam Latvijas vīna tūrisma attīstība, skatē stāsta Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis Ričards Ivanovs.

Pasākumu organizē Latvijas Vīnkopju un Vīndaru Biedrība.

Fotogalerija: Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018

Uz augšu