No KPV LV deputāta Zakatistova tiesas ceļā piedzen 700 eiro

Politiskās partijas "KPV LV" valdes loceklis Atis Zakatistovs.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Rīgas rajona tiesa Siguldā ir apmierinājusi uzņēmuma SIA Al De Media prasību par 700 eiro piedziņu no 13. Saeimas deputāta Ata Zakatatistova (KPV LV), kuru uzņēmums novērtējis kā deputātam nepamatoti izmaksātu atlīdzību, liecina portālā pietiek.com publicētais tiesas spriedums.

LTV raidījums De facto savulaik vēstīja, ka mikrouzņēmuma Al De Media īpašnieks Linards Kālis vairākus gadus strādājis pie Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV).

Kad abu pušu ceļi šķirās, Kālis sniedza informāciju, ka deputāta uzdevumā fiktīvi esot nodarbinājis vairākus cilvēkus. Visticamāk, Kāļa sniegtā informācija bija viens no pamatojumiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajai lietai par partijas KPV LV iespējami nelikumīgu finansēšanu.

Kā izklāstīts Siguldas tiesas spriedumā, prasības pieteikumā tiesai uzņēmums skaidrojis, ka 2016. gadā Zakatistovam pārskaitīti 700 eiro, taču starp abām pusēm neesot pastāvējušas darba attiecības vai bijis kāds cits tiesisks pamats naudas līdzekļu pārskaitīšanai.

Tāpat pieteikumā uzsvērts, ka abas puses ne pirms, ne pēc maksājuma izdarīšanas neesot kontaktējušās, lai vienotos par jebkādu saistību uzsākšanu savā starpā.

2017. gadā uzņēmums esot Zakatistovam nosūtījis vēstuli ar aicinājumu atmaksāt minētos 700 eiro, taču atbildētājs uz šo vēstuli neesot reaģējis.

Savukārt savos paskaidrojumos tiesai Zakatistovs norādījis, ka neatzīst prasības pieteikumu un uzskata, ka minētos naudas līdzekļus saņēmis pamatoti.

Zakatistovs tiesai skaidrojis, ka, neskatoties uz to, ka starp pusēm nebija noslēgts darba līgums, starp abām pusēm bijušas nodibinātas darba tiesiskās attiecības, ko pierādot apstāklis, ka Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanās sistēmā viņš ir reģistrēts kā uzņēmuma darbinieks.

Zakatistovs tiesai uzsvēra, ka viņš uzņēmumā veicis pētījumu, kas saistīts ar Farmācijas likumu.

Izvērtējot lietā esošos pierādījumus, tiesa atzina, ka prasība ir apmierināma. Spriedumā norādīts, ka lietā nav iegūti pierādījumi tam, ka strīdus naudas summa 700 eiro apmērā pie atbildētāja [Zakatistova] atradās tiesiski.

Tiesa norāda, ka atbildētājs nav iesniedzis pierādījumu, ka starp pusēm nodibinātas darba tiesiskās attiecības Darba likuma 28. panta izpratnē, kas būtu par pamatu strīdus naudas summas saņemšanai.

Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā 20 dienu laikā no 5. decembra.

LTV raidījums De facto iepriekš vēstīja, ka mikrouzņēmuma Al De Media īpašnieks Kālis iesniegumā KNAB rakstījis, ka daļu no saņemtās algas devis deputātam Kaimiņam atpakaļ skaidrā naudā.

To raidījumam sacījusi vēl kāda persona, kas saņēmusi naudu no Kaimiņa. Savukārt Kaimiņš noliedz, ka būtu saņēmis nedeklarētus ieņēmumus.

Kā vēstīja de facto, ja iesniegumā minētais ir patiesība, tad prātā nāk divi iemesli, kādēļ šāda naudas atdošana caur citu firmu varētu būt notikusi.

Kaimiņš kā deputāts nedrīkst strādāt un saņemt algu savā uzņēmumā, taču deputātam nebija liegts no SIA Suņu būda izņemt dividendes, bet tad viņam būtu jāmaksā 15% peļņas nodoklis, kamēr mikrouzņēmumā nodoklis tolaik bija 9%.

Otrs iemesls varot būt tāds, ka Kaimiņš, iespējams, nav gribējis radīt liekus jautājumus, no kurienes saņemta nauda Suņu būdas veidošanai.

Arī bijušais partijas KPV LV biedrs Ilmārs Poikāns jeb Neo savā iesniegumā ģenerālprokuroram 2017. gadā izteicis pieļāvumu, ka Kaimiņš, iespējams, ir atbildīgs par skaidrās naudas iegūšanas shēmas organizēšanu un ienākumu neuzrādīšanu kā amatpersona, jo vairākām personām, kuri nebija reālās darba tiesiskās attiecībās ar kādu SIA Al De Media, tika pārskaitīti 30 100 eiro, no kuriem lielākā daļa, iespējams, esot atdota Kaimiņam.

Kā ziņots, KNAB solīja līdz šī gada beigām Ģenerālprokuratūrai nodot kriminālvajāšanai lietu par partijas KPV LV, iespējams, nelikumīgu finansēšanu.

"Kriminālprocesā par partijas KPV LV nelikumīgu finansēšanu KNAB veic aktīvu izmeklēšanu un virzās uz kriminālprocesuālo mērķu sasniegšanu. Krimināllietu Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai KNAB plāno nodot līdz šā gada beigām," aģentūru LETA informēja KNAB.

KNAB kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu jūnijā aizturēja Saeimas deputātu Kaimiņu, KPV LV valdes locekli Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu. Vēlāk trijotne tika atbrīvota un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kriminālprocesā divas personas atzītas par aizdomās turētām par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kas izdarīta personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī par krāpšanu, kas izdarīta personu grupā un lielā apmērā.

Uz augšu