O 27.10.2020.

Mūžībā aizgājusi bijusī Rīgas Operetes teātra aktrise Renāte Šteinberga

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Makare/LETA

Pēc smagas slimības 81 gada vecumā mūžībā aizgājusi bijusī Rīgas Operetes teātra aktrise Renāte Šteinberga.

Teātra zinātniece Silvija Geikina aģentūru LETA informēja, ka atvadīšanās no aktrises notiks 13. decembrī pulksten 12.00 Rīgas Pirmo Meža kapu kapličā.

Šteinberga skatuves vilinājumu iepazina jau agrā bērnībā. Viņas vecāki Austra un Kārlis Šteinbergi pagājušā gadsimta 30. gadu beigās un 40. gadu sākumā bija populāri Dailes teātra aktieri, un savu mazo meitu bieži ņēma uz teātri.

Skatītāju zāles, aktrišu ģērbtuves un aizskatuves atmosfēra Renātei bija labi pazīstama un radīja viņā dziļu interesi par aktiera profesiju. Saulaino bērnību vecāku mājās viņai izjauca karš.

Baidīdamās no padomju varas represijām, Renātes māte Otrā pasaules kara beigās devās bēgļu gaitās un savu turpmāko dzīvi pavadīja ASV. Viņu turpināja audzināt tēvs un viņa otrā dzīvesbiedre, aktrise - Zinaīda Pupšto.

Sekojot tēva un mātes pēdām, Šteinberga nolēma kļūt par aktrisi, pievienojoties leģendārajai Dailes teātra 3. aktieru studijai. Studiju laikā Renāte iepazinās ar savu nākamo vīru - aktieri Juri Pučku. Lai arī viņu laulībai nebija ilgs mūžs, viņa turpināja būt partneri uz skatuves un palika labi draugi arī privātajā dzīvē.

Pēc studiju beigšanas Šteinberga devās uz Liepājas teātri, kurā sākās viņas profesionālā karjera, kas bija veiksmīga un panākumiem bagāta.

Pēc spožā aktrises gaitu sākuma Liepājas teātrī Šteinbergu uzaicināja strādāt Rīgas Operetes teātrī. Tajā viņa strādāja līdz pat teātra slēgšanai 1996. gadā. Viņas ievērojamākās lomas bija Marija Vestsaidas stāsts, Kerija mūziklā Māsa Kerija, Alise mūziklā Peldētāja Zuzanna un daudzi citi Operetes teātrī atveidotie skatuves tēli.