Salmoneloze apstiprināta 14 Svētes pamatskolas audzēkņiem

Skolas ēdnīca; ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Makare/LETA

Pašlaik salmoneloze laboratoriski apstiprināta 14 Svētes pamatskolas audzēkņiem, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

SPKC, saņemot divus ziņojumus par saslimšanas gadījumiem, sācis epidemioloģisko izmeklēšanu. Sadarbojoties ar izglītības iestādes vadību, sniegtas rekomendācijas vecākiem, kuru bērniem tika novērotas zarnu infekcijas pazīmes, vērsties pie ģimenes ārsta un veikt pārbaudi uz salmonelozi.

Tāpat SPKC nosūtījis izglītības iestādes vadībai ieteikumus par nepieciešamajiem pasākumiem. Par situāciju informēts Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Iepriekš Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūrai LETA stāstīja, ka saslimuši astoņi skolas bērni. Saslimušie ir mazākie - pirmsskolēni un sākumskolas klašu skolēni. Pirmais saslimšanas gadījums konstatēts pirmsskolas grupā.

Kaņepone skaidroja, ka notikušais izmeklēts, turklāt izglītības iestādē veikti arī nepieciešamie drošības pasākumi - informēti bērnu vecāki, paņemtas analīzes, telpu dezinfekcija.

"Iesaistītas bija visas nepieciešamās uzraugošās institūcijas. Konsultējoties ar tām, arī veikti visi preventīvie pasākumi slimības tālākai izplatībai. Cik zināms un cik ļauts analizēt cēloņus, tad slimības cēlonis ir konkrētu bērnu dzīvesvietā. Pašlaik var teikt, ka inficējušies ir astoņi, cits no cita vai visi no viena - tas ir debatējams jautājums," komentēja pašvaldības pārstāve.

Pašvaldībā uzsver - lai gan saslimšanai nav saistības ar skolas ēdnīcu, arī tur veikti visi drošības pasākumi. Proti, notikusi dezinfekcija, trauku dvieļu nomaiņa uz vienreizlietojamiem dvieļiem. Savukārt vecākiem sniegtas informatīvās konsultācijas ar lūgumu vērot savas atvases un par simptomiem nekavējoties ziņot.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere aģentūrai LETA skaidroja, ka dienests ir veicis pārbaudi virtuvē, kas nodrošina ēdināšanu gan Svētes pamatskolas, gan bērnudārza audzēkņiem, un pārbaudes laikā virtuvē nav konstatēti tādi pārkāpumi, kas varētu būt saistāmi ar saslimšanas gadījumiem. Laboratoriskajai izmeklēšanai tika nosūtīti virsmu nomazgājumu paraugi, un analīžu rezultāti neuzrāda problēmas. Paņemti arī pārtikas izejvielu paraugi, kuru analīžu rezultāti gaidāmi tuvākajās dienās.

Uz augšu