Pk, 12.08.2022.

Čakša: No atalgojuma palielināšanas visvairāk iegūs mediķi ar zemāku atalgojumu

LETA
Čakša: No atalgojuma palielināšanas visvairāk iegūs mediķi ar zemāku atalgojumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Veselības ministre Anda Čakša
Veselības ministre Anda Čakša Foto: Zane Bitere/LETA

No mediķu darba samaksas palielināšanas par 20% visvairāk iegūs mediķi, kuru atalgojums ir zemāks, šodien žurnālistiem sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Viņa norādīja, ka Nacionālais veselības dienests, slēdzot līgumus ar ārstniecības iestādēm, norāda, ka Veselības ministrijas (VM) piešķirtais finansējums paredzēts darba samaksas palielināšanai mediķiem, kuru darba samaksa nepārsniedz četras vidējās mēnešalgas tautsaimniecībā.

Čakša sacīja, ka, protams, ir arī ārsti, kuri saņem atalgojumu pat 5000 eiro apmērā, tomēr darba samaksas palielināšana orientēta tieši uz mediķiem, kuri saņem zemāku atalgojumu, saglabājot proporciju, kur māsas atalgojums veido 60%, bet atbalsta personāls - 40% no ārsta darba samaksas.

Ministre piebilda, ka svarīgi saprast, ka konkrētu atalgojuma apmēru mediķiem nenoteiks VM, bet gan ārstniecības iestādes.

Jau ziņots, ka valdība šodien spriedīs par mediķu atalgojuma palielināšanas iespējām par 20% no nākamā gada 1.janvāra, liecina valdības sēdes darbakārtība.

Valdības sēdē iekļauti vairāki izskatāmie jautājumi, kas saistīti ar mediķu atalgojuma palielināšanu par 20% no nākamā gada.

Valdības darbakārtībā ir grozījumi noteikumos par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām, kas nepieciešami, lai par 20% palielinātu ārstniecības personu zemāko mēnešalgu. Zemākā mēnešalga tiek palielināta visās mediķu grupās, gan ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem, gan ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem, gan ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām.

Saskaņā ar grozījumu projektu sertificēta ārsta un zobārsta zemākā mēnešalga no 899 eiro tiktu palielināta līdz 1079 eiro, kas ir pieaugums par 180 eiro. Tikmēr, piemēram, sertificētas māsas un ārsta palīga zemākā mēnešalga no 595 eiro tiktu palielināta līdz 714 eiro, kas ir par 119 eiro vairāk.

Tāpat plānoti grozījumi Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtībā, lai nodrošinātu atalgojuma palielināšanu pakalpojumu tarifā, kā arī ģimenes ārstiem. Ar grozījumiem arī kapitācijas nauda, kas tiek piešķirta ģimenes ārstiem par katru aprūpē esošo pacientu, tiktu palielināta par 20%.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu