"Jaunā Vienotība" komentārus par ministru amatu kandidātiem vēl nesniegs
Papildināts

Ministru kabineta ēka.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

"Jaunā Vienotība" (JV) komentārus par piedāvātajiem ministru amatu kandidātiem sola tikai pēc visu pretendentu vārdu nosaukšanas, bet pašlaik vēl nav īstas skaidrības par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izglītības ministra kandidātu.

Kā aģentūru LETA informēja partijas preses sekretārs Sandris Sabajevs, potenciālo koalīcijas partneru izvirzītos kandidātus JV pagaidām nekomentēšot, jo vērtēšot šo jautājumu tikai tad, kad būs nosaukti visu kandidātu vārdi.

"Attīstībai/Par!" (AP) vēlas sagaidīt JV premjera kandidāta Krišjāņa Kariņa vērtējumu, kā viņš saredz darbu ar piedāvātajiem ministra amata kandidātiem, tāpēc pagaidām nekomentēs citu partiju izvirzītos pretendentus, aģentūrai LETA sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce. Politiskais spēks varētu paust savu pozīciju, bet pirms Kariņš ir paudis savu redzējumu un izdarījis savu izvēli, tas būtu pāragri, skaidroja politiķis.

Pašlaik JKP vēl nav nosaukusi tās kandidātu izglītības un zinātnes ministra amatam. Iepriekš JKP līderis Jānis Bordāns pauda, ka uz šo posteni politiskajam spēkam esot četri iespējamie kandidāti - Dagmāra Beitnere-Le Galla, Anita Muižniece, Ilga Šuplinska un Gatis Eglītis. Pats Bordāns varētu būt tieslietu ministra amata kandidāts, bet uz satiksmes ministra amatu varētu pretendēt Tālis Linkaits (JKP).

Partija "KPV LV" darbam Krišjāņa Kariņa (JV) veidotajā valdībā iekšlietu ministra amatam virza Aldi Gobzemu, ekonomikas ministra amatam - Didzi Šmitu, bet labklājības ministra amatam - Ievu Krapāni.

Gobzems kā otrais aiz Bordāna mēģināja veidot valdību, taču nesekmīgi. Kā viens no argumentiem pret Gobzemu kā premjeru tika piesauktas šaubas, vai viņš spēs saņemt pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, kas noteikti ir nepieciešama arī iekšlietu ministram.

JV jau iepriekš pauda, ka ārlietu ministra amatu varētu turpināt ieņemt Edgars Rinkēvičs (JV), savukārt finanšu ministra kandidāti partijai ir vairāki un šis jautājums vēl nav izlemts. Šim amatam tiekot vērtēti vairāki partijas pārstāvji - Jānis Reirs un Arvils Ašeradens, neoficiālās sarunās pauda politiķi.

"Attīstībai/Par!" lēmusi, ka aizsardzības ministra amatam piedāvās Arti Pabriku, kurš būs arī premjera biedrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam - Juri Pūci, bet veselības ministres amatam - Ilzi Viņķeli.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK uzskata, ka kultūras ministres pienākumus būtu jāturpina pildīt Dacei Melbārdei, par īpašo uzdevumu ministru demogrāfijas jautājumos varētu kļūt Imants Parādnieks, bet zemkopības ministra amatam tiktu virzīts Kaspars Gerhards.

Uz augšu