Latvijas-Slovākijas dueli atklās Ostapenko un Kužmovas mačs
"Fed Cup"

Aļona Ostapenko

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Federāciju kausa tenisā Latvijas un Slovākijas duelis tiks atklāts sestdien ar Aļonas Ostapenko un Viktorijas Kužmovas dueli.

Mačs "Arēnā Rīga" sāksies plkst.15, bet pēc tam kortā spēkus mēros Anastasija Sevastova un Anna Karolīna Šmiedlova.

Savukārt svētdien Ostapenko tiksies ar Šmiedlovu, Sevastova duelēsies ar Kužmovu, kā arī paredzēts dubultspēļu mačs Ostapenko/Sevastova pret Kužmovu/Rebeku Šramkovu. Tiesa, svētdienas maču pāri vēl var mainīties.

Ostapenko WTA rangā ieņem 22.vietu, bet Kužmova atrodama 46.vietā. Viņas savā starpā spēkojušās junioru turnīros, bet profesionālajā tenisā nav tikušās.

Tikmēr Sevastova ir planētas 12.rakete, bet Šmiedlova rangā ieņem 61.vietu. Viņas WTA tūrē savā starpā spēkojušās divas reizes, abās uzvarot Sevastovai.

Latvijas izlasi Federāciju kausa mačā pārstāvēs arī Diāna Marcinkēviča (WTA 279.), Daniela Vismane (645.) un Patrīcija Špaka, kura rangā gan neatrodas. Latviju cīņā vedīs kapteinis Adrians Žguns.

Savukārt Slovākijas izlasi pārstāvēs arī Rebeka Šramkova (188.) un Tereza Mihālikova (360.), kura Rīgā ieradās vien ceturtdien vakarā.

Veselības problēmu dēļ Slovākijai nepalīdzēs tās līdere Dominika Cibulkova, kura rangā atrodama 30.vietā, kā arī Magdalēna Ribārikova, kura ir planētas 69.numurs.

Federāciju kausa Pasaules otrās grupas pirmās kārtas cīņa pret Slovākiju notiks sestdien un svētdien "Arēnā Rīga".

Latvijas un Slovākijas pāra uzvarētāja aprīlī sacentīsies par vietu Pasaules pirmajā grupā, kamēr zaudētāja cīnīsies par neizkrišanu uz Eiropas/Āfrikas zonas pirmo grupu.

Latvijas sieviešu tenisa izlase ar Ostapenko, Sevastovu, Marcinkēviču un Vismani sastāvā pagājušā gada aprīlī uzvarēja pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules otrajā grupā, iekļūstot starp planētas 16 labākajām komandām. Latvija Pasaules grupā spēlēja arī 1993.gadā, kad tajā bija 32 komandas.

Uz augšu