Latviešu basketbolistu pārstāvētajai "Olympiakos" atņem punktus par mača pamešanu

Jānis Timma

FOTO: EPA/Scanpix

Latvijas basketbolistu Jāņa Strēlnieka un Jāņa Timmas pārstāvētā Pirejas "Olympiakos" zaudējusi sešus punktus Grieķijas čempionāta kopvērtējuma tabulā par to, ka pagājušajā nedēļā pameta valsts kausa izcīņas pusfināla maču.

Jau ziņots, ka "Olympiakos" trešdien, protestējot pret tiesāšanu, pameta Grieķijas kausa pusfināla maču pēc pirmā puslaika. "Olympiakos" pirmajā puslaikā ar 25:40 bija iedzinējos pret savu nesamierināmo pretinieci Atēnu "Panathinaikos Opap".

"Olympiakos" komandai tika piespriests tehniskais zaudējums, bet nedēļas nogalē tai tika atņemti arī seši punkti un piespriests 7000 eiro liels naudas sods. "Olympiakos" ar 15 uzvarām 16 spēlēs ieņēma otro vietu, bet tagad atkāpusies uz sesto pozīciju.

"Olympiakos" pagājušajā nedēļā pieprasīja, lai tās spēles ar Atēnu komandu turnīros Grieķijā tiesātu ārvalstu tiesneši. Tāpat Pirejas vienība nespēlēs mačos, kuros būs trešdien dueli tiesājušie soģi. "Olympiakos" arī norādīja uz aizdomīgām likmju svārstībām uz pusfināla spēli.

Kā ziņo "Eurohoops.net", "Olympiakos" negrasās atkāpties no savām prasībām. Ja tā pametīs vēl divas spēles, tad Pireju komanda tiks pazemināta uz pēc spēka otro līgu. Tiesa, tiek mēļots, ka "Olympiakos" tādā gadījumā varētu spēlēt Adrijas līgā, tajā pat laikā saglabājot ULEB Eirolīgas licenci.

Pusfinālā abi latvieši pirmajā puslaikā katrs nospēlēja nepilnas septiņas minūtes, kuru laikā punktus neguva. Svētdien par kausa uzvarētājiem kļuva "Panathinaikos" basketbolisti, kuri finālā ar 79:73 pārspēja Saloniku PAOK vienību.

Iepriekšējā sezonā par Grieķijas kausa ieguvējiem kļuva Atēnu AEK basketbolisti, kuri finālā ar 88:83 pārspēja "Olympiakos". Pirejas vienība par kausa ieguvēju kļuvusi deviņas reizes, kas ir visu laiku otrais labākais sasniegums. Tiesa, iepriekšējo reizi tas izdevās 2011.gadā.

Uz augšu