Vējonis dosies valsts vizītē uz Vāciju

Valsts prezidents Raimonds Vējonis saka uzrunu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncertā "Zvaigžņu ceļā" Mežaparka Lielajā estrādē.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no šodienas, 21. februārā, līdz pirmdienas, 25. februārim, valsts vizītē apmeklēs Vāciju, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts prezidentu valsts vizītē Vācijā pavadīs arī Iveta Vējones kundze. Vizītē piedalīsies arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Valsts prezidentam un Ivetai Vējones kundzei, kurus pavadīs valdības pārstāvju un uzņēmēju delegācija, paredzēta plaša programma Berlīnē, Hamburgā un Līneburgā, aptverot gan valstu politisko, ekonomisko un kultūras sadarbību, gan kopīgā vēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

"Vācija ir mūsu stratēģiskais partneris Eiropā, un mēs esam līdzīgi domājošas valstis gan Eiropas nākotnes, gan daudzos starptautiskos jautājumos. Valsts vizīte Vācijā dos nozīmīgu atbalsta punktu tālākai Latvijas un Vācijas sadarbības paplašināšanai," uzsver Vējonis.

Šodien un 22. februārī valsts vizītes laikā Valsts prezidentam paredzētas tikšanās ar Vācijas federālo prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru, Bundestāga prezidentu Volfgangu Šoibli un federālo kancleri Angelu Merkeli.

Berlīnē arī paredzēts Berlīnes mūra piemiņas vietas apmeklējums, kā arī valsts vakariņas par godu Latvijas prezidenta vizītei.

Savukārt, turpinot vizīti Vācijā, prezidents un Vējones kundze apmeklēs Hamburgu, kur 22. februāra vakarā piedalīsies Hamburgas pilsētas rīkotajās Mateja dienas vakariņās goda viesa statusā.

Svinīgo vakariņu laikā Valsts prezidents uzrunās Vācijas augsta līmeņa valsts un pašvaldību, kā arī sabiedrības pārstāvjus.

Mateja dienas vakariņas notiek reizi gadā jau kopš 1356.gada, Hamburgas rātsnamā pulcējot ievērojamus Vācijas valsts un pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, kā arī kultūras un zinātnes darbiniekus.

Tikmēr 23. februārī Vējonis apmeklēs arī Līneburgas pilsētu, kur atklās diskusiju par vācbaltiešu vēsturisko lomu Latvijā.

Vizītes noslēgumā Hamburgā Valsts prezidentam pievienosies Latvijas uzņēmēju delegācija.

Hamburgas tirdzniecības kameras telpās Raimonds Vējonis atklās uzņēmēju semināru, piedalīsies darba pusdienās ar Hamburgas pilsētas vadību un uzņēmējiem, kā arī atklās Latvijas simtgadei veltītu izstādi "Latvijas gadsimts".

Uz augšu