Policija pērn skolās reģistrējusi 1677 incidentus

Kāpnes skolā; ilustratīvs foto.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts policija (VP) pagājušajā gadā reģistrējusi 1677 incidentus, kas notikuši izglītības iestādes telpās un teritorijā, aģentūru LETA informēja VP.

Visbiežāk policija saņem informāciju par fizisko vardarbību - pērn tie ir bijuši 424 notikumi, kas pārsvarā norisinājušies audzēkņu starpā. Tāpat policija ir saņēmusi informāciju par emocionālās vardarbības gadījumiem, kopumā pērn reģistrējot 147 šādus notikumus.

Starp reģistrētajiem gadījumiem ir arī smēķēšana, alkohola lietošana, zādzības, sīkais huligānisms, kā arī cita veida nodarījumi.

Lai gan, salīdzinot ar 2017.gadu, notikumu skaits, par kuriem paziņots policijai, ir audzis, VP uzsvēra, ka informācija, kas nonāk policijas redzeslokā, iespējams, ir "tikai maza daļa no aisberga".

Lai mazinātu incidentu riskus, policijai jau līdz šim esot izveidojusies lieliska sadarbība ar daudzām izglītības iestādēm Latvijā.

Vakar norisinājās Valsts policijas organizētais seminārs "Drošība izglītības iestādē", kurā pulcējās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu darbinieki no visas Latvijas, kā arī vairāki Valsts policijas reģionu pārvalžu pārstāvji ar mērķi pārrunāt dažādus skolu drošības jautājumus.

Tāpat policija ir sagatavojusi palīgmateriālu skolu administrācijai drošības izvērtēšanai izglītības iestādēs, kurš ne tikai izdalīts apmeklētājiem, bet arī pieejams elektroniski.

Uz augšu