Žurnālistu asociācija aicina atcelt lēmumu par LTV valdes apstiprināšanu (2)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
LTV
LTV Foto: LETA

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) atcelt lēmumu par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu, informēja asociācijā.

» LTV vadību uztic "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķim Eināram Gielam

LŽA negatīvi vērtē NEPLP lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu. Asociācija aicina atcelt pieņemto lēmumu, izsludinot atkārtotu konkursu ar mērķi atrast augsti kvalificētus profesionāļus Latvijas sabiedriskā medija vadībai.

LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām.

"Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu," pauda asociācijā.

Asociācijas vērtējumā NEPLP izvēlētie kandidāti un lēmuma argumentācija nerada pārliecību, ka NEPLP šajā gadījumā patiesi pildījusi likumā noteikto lomu pārstāvēt sabiedrības intereses. Ņemot vērā sabiedrisko mediju īpašo lomu demokrātijā un vāji pamatoto NEPLP lēmumu atlaist iepriekšējos LTV valdes locekļus, jauno valdes locekļu izvēlē padomei jāpiemēro visaugstākie kvalitātes kritēriji.

LŽA norādīja, ka padomes lēmums var negatīvi ietekmēt sabiedrības uzticēšanos LTV un tās radītajam saturam.

LŽA jau iepriekš pauda, ka NEPLP izsludinātais konkurss neatbilda Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasībām un labas korporatīvās pārvaldības praksei, jo NEPLP nolēma pati veikt valdes locekļu nomināciju, neiekļaujot balsstiesīgo lokā nedz neatkarīgus personālatlases speciālistus, nedz pārstāvjus no Pārresoru koordinācijas centra, nedz nozares ekspertus. Saskaņā ar konkursa nolikumu NEPLP locekļi gan atlasīja, gan apstiprināja jaunos LTV valdes locekļus.

LŽA uzskata, ka šāda rīcība radīja bažas par konkursa godīgu norisi.

Kā ziņots, NEPLP ir nolēmusi LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču.

» Ko sociālajos tīklos publicē LTV jaunais šefs Einārs Giels?

Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu