Jelgavas tiesai nodod lietu pret Latvijas autobusa šoferi par smagas avārijas izraisīšanu Igaunijā

Uzraksts "Notiek tiesas sēde"; ilustratīvs foto.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Atbilstošo Igaunijas lūgumam Latvijas prokuratūra pārņēmusi un Jelgavas tiesai nodevusi krimināllietu, kurā Latvijas pilsonis apsūdzēts par smagas autobusa avārijas izraisīšanu, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Pagājušā gada martā Ģenerālprokuratūra, izskatot Igaunijas Valsts prokurora lūgumu, pieņēma lēmumu par kriminālprocesa pārņemšanu un nodošanu Jelgavas prokuratūrai. Savukārt Jelgavas prokuratūra nesen nodevusi šo lietu tiesai.

Autobusa šoferis saukts pie kriminālatbildības par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu Igaunijā.

2016. gada janvārī apsūdzētais vadīja uzņēmuma "Lux Express" pasažieru autobusu maršrutā Rīga-Sanktpēterburga Igaunijā, uz ceļa virzienā no Tartu uz Jehvi.

Vadītājs uz Jehvi-Tartu-Valga šosejas nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, neizvēlējās laika apstākļiem un ceļa apstākļiem atbilstošo braukšanas ātrumu, kā rezultātā zaudēja vadību par autobusu, tas nobrauca no ceļa un apgāzās uz labā sāna.

Avārijas rezultātā diviem cietušajiem nodarīti smagi miesas bojājumi. Vienai cietušajai daļēji tika amputēta roka, otram cietušajam - pilnībā bija jāamputē roka.

Uz augšu