Gailītis: Mums pietrūka līdera

Basketbola kluba "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas vicečempionei basketbolā "VEF Rīga" ceturtdien VTB Vienotās līgas mačā pret Krasnojarskas "Jeņisej" pietrūcis līdera, kurš būtu palīdzējis vienībai nodrošināt uzvaru, pēc cīņas atzina rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailītis.

"VEF Rīga" ceturtdien savā laukumā ar 68:70 zaudēja latvieša Mārtiņa Meiera pārstāvētajai "Jeņisej", saglabājot vien teorētiskas izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā.

"Sāpīgs zaudējums. Šoreiz mums nebija līdera, kurš mums atnestu uzvaru," turnīra rīkotāji citē Gailīša teikto. "Turklāt mača izskaņā mēs nerealizējām vairākus svarīgus metienus."

Savukārt "Jeņisej" komandas galvenais treneris Oļegs Okulovs bija priecīgs par viņa vadītās vienības nodemonstrēto raksturu.

"Mēs parādījām raksturu un uzvarējām, bet šis mačs bija sarežģīts. Mums nedaudz vairāk paveicās. Spēlētāji bija noguruši un pieļāva daudz kļūdu, bet esmu lepns, ka mums bija liela vēlme uzvarēt," gandarīts bija speciālists.

"VEF Rīga" komandai VTB Vienotās līgas regulārajā turnīrā palikušas divas spēles, visas no tām savā laukumā. Līdz šim "vefiešiem" ir astoņas uzvaras, 16 zaudējumi un 11.vieta kopvērtējumā.

Kārotajā astotajā pozīcijā, kas nodrošinātu dalību "play-off", atrodas Tallinas "Kalev"/"Cramo", kas izcīnījusi desmit uzvaras un cietusi 12 zaudējumus. Līdz ar to "VEF Rīga" komandai abās nākamajās spēlēs jāuzvar, kamēr Tallinas klubam jāzaudē visās četrās cīņās, turklāt jācer, ka kopvērtējumā izdosies apsteigt arī "Jeņisej" un Saratovas "Avtodor" vienības.

Redaktors iesaka